• ४ श्रावण २०८१, शुक्रबार
  •      Fri Jul 19 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सिमलताल दुर्घटना: दुई शव भारतको चम्पारणमा फेला ★   ओली सरकारसँग स्थिरताको आशा ★   हात्तीको आक्रमणबाट कोशीमा १० जनाको मृत्यु, २५ घाइते ★   अर्थतन्त्रलाई चलायमान बनाउन मौद्रिक नीति कठोर हुनुहुँदैन: प्रधानमन्त्री ★   पर्या–पर्यटन प्रवर्द्धन गर्न सोभातालमा डुङ्गा सञ्चालन ★   गृष्मकालिन पेरिस ओलम्पिकमा सहभागी हुने खेलाडीलाई राष्ट्रपतिको शुभकामना ★   तोलामा रु दुई हजारले घट्यो सुनको मूल्य ★   भारतको २०२४–२५ को लागि जीडीपी वृद्धि प्रक्षेपण ७ प्रतिशत ★   सिमलताल दुर्घटना: २३ जनाको शव फेला, नौँ जनाको सनाखत हुन बाँकि (सूचीसहित) ★   काठमाडौंमा किन महंगियो तरकारी? यस्तो छ उपभोक्ताको भनाइ

बलिउड स्टारको पारिश्रमिक लगातार बढेपछि अनिल कपुरले दिए फ्रिमा काम गरेको उदाहरणएजेन्सी । बलिउड जगतका स्टारहरूले प्रत्येक फिल्मका लागि ठूलो शुल्क लिने गर्छन् । धेरै पटक निर्माताहरूले फिल्मको बजेट घटाउनुपर्छ ताकि उनीहरूले स्टारहरूको शुल्क माग पूरा गर्न सकून् । जसका कारण चलचित्र पनि प्रभावित भएका छन् ।

यस विषयमा धेरै चलचित्रकर्मीले चिन्ता पनि व्यक्त गरेका छन् । यसैबीच अभिनेता अनिल कपुरले यस विषयमा कुरा गरेका छन् ।

दशकौंदेखि फिल्मी दुनियाँमा राज गर्दै आएका अनिल कपूर अभिनेता मात्र होइन निर्माता पनि हुन् । उनका भाइ बोनी कपूर पनि निर्माता हुन् र उनका बुबा पनि निर्माता हुन् । फिल्म फ्लप भएपछि उनका बुवाले पनि आर्थिक संकट झेल्नुपरेको थियो । अनिल कपुरले स्टारहरुको पारिश्रमिक बढाएकोमा आफ्नो मौन तोडेका छन् ।

‘एनिमल’ अभिनेता अनिल कपुरले इन्डियन एक्सप्रेससँगको कुराकानीमा भने – ‘स्टारहरूले आफ्नो पारिश्रमिकमा अलिकति यथार्थवादी हुनुपर्छ, जसले गर्दा फिल्म निर्माताहरूले बढीभन्दा बढी फिल्म बनाउन सकून् ।’

हालै करण जोहरले पनि एक कार्यक्रममा स्टारहरुको सबैभन्दा बढी पारिश्रमिकलाई चिन्ताजनक भनेका थिए ।

अनिलले भने – आजकल अभिनेताहरूले अत्याधिक शुल्क लिइरहेका छन् भन्ने बारे करण जोहरले भनेको कुरा मैले सुनें र म उनीसँग पूर्ण रूपमा सहमत छु । मेरो बुबा, मेरो परिवार र म पनि यो कठिन समयबाट गुज्र्यौं । हामीले आफ्नै पैसा लगानी गर्ने प्रयास गर्यौं, तर स्टार शुल्क र सहयोगीहरूको लागत यति धेरै थियो कि हामीले बनाउन चाहेको गुणस्तरीय फिल्महरू कोष गर्न लगभग असम्भव भयो । यो पीडादायी छ ।

बढ्दो पारिश्रमिकविरुद्ध बयान दिने अनिल कपुरले आफैंले यस्ता फिल्म धेरै पटक गरेको खुलासा गरेका छन् जसको लागि उनले एक पैसा पनि लिएका छैनन् । उनी अगाडि भन्छन् –

म सधैं मेरो शुल्क कटौती गर्न तयार छु । तलब कटौती बिर्सनुहोस्, मैले सित्तैमा फिल्महरू गरेको छु । मैले निर्मातालाई सहयोग गर्न एक रुपैयाँ पनि नलिने अवस्था आएको छ । म उसको नाम लिन चाहन्न । मेरो पुस्ता र मभन्दा अघिका पुस्ताका धेरै कलाकार छन् जसले आफ्नो शुल्क काटेर सित्तैमा फिल्म बनाए ।

म उद्योगमा यति लामो समय टिक्न सक्षम भएँ किनभने पैसाको कुरा आउँदा म सम्झौता गर्न तयार थिएँ । जसका कारण यस्ता फिल्महरु बन्न सकेका छन् । मेरो करियरमा करिब ५०–५५ चलचित्रले समयको परिक्षामा उभिएका छन् र मलाई मात्र नभई निर्माता र उनीहरूसँग सम्बन्धित व्यक्तिहरूलाई पनि सफलता दिलाएका छन् ।

आजकल अनिल कपुर रियालिटी शो बिग बोस ओटीटी सिजन ३ मा होस्टको रुपमा देखिएका छन् । उनले बलिउड अभिनेता सलमान खानलाई रिप्लेस गरेका छन् ।