• ४ श्रावण २०८१, शुक्रबार
  •      Fri Jul 19 2024
  •   Unicode
Logo

टी–२० विश्वकपको प्रत्येक खेलमा १०० रन बन्ने वित्तिकै १० वटा किटहरू कसलाई दिइन्छ ?एजेन्सी । टी–२० विश्वकपमा १०० रन बनाउँदा एउटा विशेष काम गरिन्छ । प्रत्येक १०० रनका लागि १० किटहरू वितरण गरिन्छ । तपाईहरुले खेल हेर्दै गर्दा स्क्रिनमा १०० रन पूरा भएपछि यसबारे जानकारी गराइएको पनि याद गर्नुभएको होला ।

अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट काउन्सिल (आईसीसी) र डीपी वर्ल्डबीच साझेदारी छ । डीपी वर्ल्डले विश्वकपमा १०० रन बनेपछि १० थान क्रिकेट किट वितरण गर्ने निर्णय गरेको छ । यसलाई बियोन्ड बाउन्ड्रीज इनिसिएटिभ नाम दिइएको छ ।

यसमा क्रिकेट किट तथा उपकरण पुनः निर्माण गरिएको ढुवानी कन्टेनरमार्फत पुर्‍याएर सर्वसाधारणलाई सशक्त बनाउने निर्णय गरिएको छ । विशेष कुरा के छ भने यो निर्णय विश्वकप सुरु हुनुभन्दा एक साँझ अघि लिइएको हो ।

२,५०० भन्दा बढी किटहरू पहिले नै वाचा गरिएको छ । यो निर्णयमा आईसीसी प्रतियोगितामा प्रत्येक १०० रन बनाएकाले १० किट वितरण गर्ने निर्णय गरिएको थियो ।

अब प्रश्न उठ्छ कि यो क्रिकेट किट कसलाई बाँडिन्छ र कसले लिन्छ ?

भारत, दक्षिण अफ्रिका र यूएईका हजारौं महत्वकांक्षी क्रिकेटरहरूलाई १,७५० किटहरू वितरण गरिएको छ । यस पहलमा भविष्यमा क्रिकेटर बन्ने सपना देखेका र किट किन्न पैसा नभएका मानिसहरूलाई क्रिकेट किट वितरण गरिएको छ ।