• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo

यी हुन् टी-२० विश्वकपमा समूह चरणमा धैरै रन बनाउने ब्याट्सम्यानहरुएजेन्सी । टी-२० विश्वकप २०२४ को अर्को राउण्ड सुरु हुँदैछ । यस प्रतियोगितामा २० टोलीको सहभागिता रहेको थियो, जसमध्ये अहिले आठ टोली मात्र बाँकी छन् । लिग चरण वेस्ट इन्डिज र संयुक्त राज्य अमेरिका मा खेलिएको थियो ।

वेस्ट इन्डिज र अमेरिकामा सुस्त पिचहरू छन्, फास्ट बलरहरूलाई मद्दत गरियो जसले ब्याट्सम्यानहरूलाई रन बनाउन गाह्रो भयो । सुपर-८ भन्दा पहिले, हामी तपाईलाई ती ब्याट्सम्यानको बारेमा बताइरहेका छौं जसले यस विश्वकपमा अहिलेसम्म आफ्नो ब्याटले उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेका छन् ।

रहमानुल्लाह गुरबाज
लिग चरणमा टी–२० विश्वकप–२०२४ मा सर्वाधिक रन बनाउने ब्याट्सम्यान रहमानुल्लाह गुरबाज हुन् । अफगानिस्तानका ओपनिङ ब्याट्सम्यान गुरबाजले चार खेलमा १६७ रन बनाएका छन् । यस अवधिमा उनले ब्याटबाट दुई अर्धशतक बनाएका छन् भने उनको स्ट्राइक रेट १५०.४५ रहेको छ ।

निकोलस पूरन
वेस्ट इन्डिजका तुफानी ब्याट्सम्यान निकोलस पूरन हालसम्म सर्वाधिक रन बनाउने आधारमा दोस्रो स्थानमा छन् । यी बायाँ हाते ब्याट्सम्यानले चार खेलमा १६४ रन बनाएका छन् । उनले आफ्नो ब्याटबाट एक अर्धशतक बनाएका छन् । पूरनले ४१ को औसत र १५०.४५ को स्ट्राइक रेटमा यी रन बनाएका छन् ।

मार्कस स्टोइनिस
यो मामिलामा तेस्रो स्थानमा अस्ट्रेलियाका ब्याट्सम्यान मार्कस स्टोइनिस छन् । स्टोइनिसले चार खेलमा १५६ रन बनाएका छन् । शीर्ष ५ ब्याट्सम्यानमध्ये स्टोइनिसको स्ट्राइक रेट सबैभन्दा धेरै छ । उनले १९०.२४ को स्ट्राइक रेटमा रन बनाएका छन् । स्टोइनिसले अहिलेसम्म दुई अर्धशतक पनि बनाएका छन् ।

इब्राहिम जाद्रान
अफगानिस्तानका अर्का ब्याट्सम्यान इब्राहिम जाद्रानले पनि राम्रो ब्याटिङ गरिरहेका छन् । यी ब्याट्सम्यानले लिग चरणका चार खेलमा १५२ रन बनाएका छन् । इब्राहिमले १२४.५९ को स्ट्राइक रेटमा रन बनाएका छन् । इब्राहिमले एक अर्धशतक बनाएका छन् ।

ट्राभिस हेड
आईपीएलमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गरेका ट्राभिस हेड यो सूचीमा पाँचौं नम्बरमा छन् । हेडले चार खेलमा १४८ रन बनाएका छन् । उनले आफ्नो ब्याटबाट एक अर्धशतक बनाएका छन् भने उनको स्ट्राइक रेट १५७.४४ रहेको छ ।