• ५ श्रावण २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 20 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   बंगलादेशमा हिंसा भड्किन थालेपछि करिब ८०० नेपाली विद्यार्थी स्वदेश फर्किए ★   हिंसाग्रस्त बंगलादेशमा अध्ययनरत १७ नेपालीलाई भोलि उद्धार गरी काठमाडौं ल्याइने ★   हनुमन्ते पस्यो बस्तीमा, उच्च सतर्कता अपनाउन आह्वान ★   कांग्रेस संसदीय दलको प्रमुख सचेतकमा घिमिरे ★   द्वारिकाज होटलकी संस्थापक अम्बिका श्रेष्ठको पशुपतिमा अन्त्येष्टि ★   स्मार्ट क्यामराबाट पैदलयात्रीको आवतजावत संख्या तथा घनत्व मापन गरि नयाँ सडकमा पैदल मार्ग विस्तार गर्ने… ★   आर्थिक अनुशासन, पारदर्शिता र जबाफदेहिता सबैभन्दा महत्वपूर्ण: अर्थमन्त्री पौडेल ★   सरस्वती क्लवद्वारा ‘सरस्वती वाटिका’ कोटेश्वरमा वृक्षारोपण ★   सर्पको टोकाइबाट घाइतेको हेलिकप्टरबाट उद्वार ★   लुम्बिनी प्रदेशका मुख्यमन्त्रीले आइतबार विश्वासको मत लिने

मम–चाउमिन जस्तै गरी सिमेन्ट–इँटा खान्छिन् यी महिलाएजेन्सी । कुनै कुरा बारम्बार गरेपछि बानी बसाल्नु मानवीय स्वभाव हो । संसारभरका मानिसहरूले विभिन्न बानीहरू बनाउँछन् जुन कहिलेकाहीं लतमा परिणत हुन्छन् ।

कहिले यो लत स्वस्थकर खानेकुराको लागि हुन्छ भने कहिले शरीरलाई हानि पुर्याउने कुराको लागी । तर माटो र सिमेन्ट खाने लत लाग्न निकै गाह्रो छ ।

इङ्ल्यान्डकी ३९ वर्षीया महिलासँग पनि त्यस्तै भयो, जसले सिमेन्ट र माटो खान थालिन् र यो बानीले उनका श्रीमानलाई समेत अचम्मित तुल्याइन् ।

प्याट्रिस बेन्जामिन रामगुलाम नामकी महिला बालुवा, इँटा र सिमेन्टको लत छिन् र त्यसमा धेरै रमाउँछिन् । १८ वर्षको उमेरमा उनले कानमा बालुवा, सिमेन्ट र इँटा हाल्ने बानी बसाएकी थिइन् । धेरैलाई मीठो खाना मनपर्छ भने कसैलाई मसलादार खाना मनपर्छ । तर, प्याट्रिसले बालुवा, ईंट र मोर्टारको स्वाद मन पराउँछिन् । रिपोर्टका अनुसार उनी घरको भित्तामा हेरिरहन्छिन् र भित्ताभित्रको मसला खानको लागि प्लास्टर फुटाउँछिन् ।

प्याट्रिस बेन्जामिन रामगुलामका श्रीमान् पनि आफ्नी श्रीमतीको लतको बारेमा थाहा पाएर छक्क परे । प्याट्रिस र उनको पतिले स्कूल साथीको रूपमा डेटिङ गर्न थाले र पछि एक अर्कासँग विवाह गरे । आफ्नो वैवाहिक जीवनको सुरुमा, प्याट्रिसले आफ्नो पतिबाट यो लत लुकाइन् ।

जब उनले आफ्नी श्रीमतीको लतको बारेमा थाहा पाए, उनले प्याट्रिसलाई बानी त्याग्न अनुरोध गरे । यद्यपि, प्याट्रिसले बानी छोड्न सकेनन् । उनका अनुसार इँटा, सिमेन्ट र प्लास्टरका टुक्रा खाँदा खुसी रहन मद्दत गर्छ । लत यति बलियो छ कि यसले उनले आफ्नो स्वास्थ्यलाई बिस्तारै नोक्सान गरिरहेको थाहा पाएर पनि आफ्नो बानी छोड्न सक्दिनन् ।