• ५ असार २०८१, बुधबार
  •      Wed Jun 19 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपालमा प्रत्येक वर्ष ५.०६ प्रतिशतका दरले लागुऔषध प्रयोगकर्ताको संख्या बढ्दै ★   असार ७ गतेदेखि ९ गतेसम्म प्रथम सहकारी रोजगार मेला–२०८१ हुँदै ★   शिलाजीतमा यस्तो के छ, जसले शरीरलाई अपार शक्ति दिन्छ ? ★   मन्त्रालयको बजेट पुन:लेखन गर्नुपर्छ: प्रमुख सचेतक लेखक ★   प्रधानमन्त्री आफैँ खेलकुद क्षेत्रमा गम्भिर बन्नुपर्छ: मेटमणि चौधरी ★   दीपेन्द्रसिंह ऐरीको छलाङः टी-२० विश्व वरीयताको अलराउन्डरको छैटौं स्थानमा उक्लिए ★   संसदीय छानबिन विशेष समिति कानूनी परामर्शमा ★   सरकारले दुध किसानलाई वक्यौता रकम तत्काल उपलब्ध गराउनुपर्छ: दीपकबहादुर सिंह ★   सरकारले राष्ट्रिय खेलाडीलाई आवश्यक मासिक तलवको व्यवस्था गर्न नसकेकोमा एमाले सचिव आचार्य असन्तुष्ट ★   श्रद्धा कपुरले राहुलसँगको रिलेसनसिपको पुष्टि गरिन्

ट्र्याक्टर बेचेर खेलको टिकट किनेका थिए पाकिस्तानी फ्यानले, हारपछि लाखौं पैसा बर्बादएजेन्सी । आईसीसी टी–२० विश्वकपको इतिहासमा भारतसँग पाकिस्तानको सातौं पराजय भारतीय फ्यानका लागि खुसीको कारण बनेको छ भने पाकिस्तानी फ्यानका लागि यो ह्रदयविदारक छ । विशेष गरी पाकिस्तानको जितका लागि आफ्नो ट्र्याक्टर बेच्ने फ्यानका लागि ।

खेलपछि नासाउ काउन्टी इन्टरनेशनल क्रिकेट स्टेडियम बाहिरको दृश्य हेर्न लायक थियो । त्यहाँ ‘निले रंग का समन्दर’ ढोलमा दमदार डान्स स्टेप्स गर्दै ‘इन्डिया इन्डिया’को नारा लगाउँदै थिए ।

जसमा एक पाकिस्तानी फ्यान पनि थिए जसले ३ हजार डलर (नेपाली मुद्रामा ४ लाख रुपैयाँ) खर्चेर खेलको टिकट किनेका थिए । यसका लागि फ्यानले आफ्नो ट्र्याक्टर बेचेका थिए तर पाकिस्तानी टोलीले खेल जितेको देख्न सकेनन् ।

समाचार एजेन्सी एएनआईसँग कुरा गर्दै फ्यानले भने, ‘मैले ३ हजार अमेरिकी डलरको टिकट किन्न मेरो ट्र्याक्टर बेचे । भारतको स्कोर हेर्दा हामीले यो खेल हार्नेछौं भन्ने सोचेका थिएनौं । हामीले सहज जित हुने सोचेका थियौं । खेल हाम्रो हातमा थियो, तर बाबर आजम आउट भएपछि मानिसहरू निराश भए । म सबै भारतीय प्रशंसकहरूलाई बधाई दिन्छु ।’

खेलको कुरा गर्दा पाकिस्तानले टस जितेर पहिले बलिङ गर्ने निर्णय गरेको थियो । भारतीय ब्याट्सम्यानले निराशाजनक प्रदर्शन गर्दै २० ओभरमा ११९ रन मात्र बनाए । लक्ष्य पछ्याएको पाकिस्तानले २० ओभरमा ७ विकेटको क्षतिमा ११३ रन मात्र बनाउन सके र खेल ६ रनले पराजित भयो । टी–२० विश्वकपमा भारतले पाकिस्तानमाथि सातौं जित दर्ता गरेको छ ।