• ५ असार २०८१, बुधबार
  •      Wed Jun 19 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   मन्त्रालयको बजेट पुन:लेखन गर्नुपर्छ: प्रमुख सचेतक लेखक ★   प्रधानमन्त्री आफैँ खेलकुद क्षेत्रमा गम्भिर बन्नुपर्छ: मेटमणि चौधरी ★   दीपेन्द्रसिंह ऐरीको छलाङः टी-२० विश्व वरीयताको अलराउन्डरको छैटौं स्थानमा उक्लिए ★   संसदीय छानबिन विशेष समिति कानूनी परामर्शमा ★   सरकारले दुध किसानलाई वक्यौता रकम तत्काल उपलब्ध गराउनुपर्छ: दीपकबहादुर सिंह ★   सरकारले राष्ट्रिय खेलाडीलाई आवश्यक मासिक तलवको व्यवस्था गर्न नसकेकोमा एमाले सचिव आचार्य असन्तुष्ट ★   श्रद्धा कपुरले राहुलसँगको रिलेसनसिपको पुष्टि गरिन् ★   पाटन हत्या घटना: थप एकजना पक्राउ ★   पूर्वराष्ट्रपतिले कुनैपनि पार्टीको सदस्यता नविकरण गर्न मिल्छ की मिल्दैन सरकारले जवाफ दिनुपर्छ: सांसद खतिवडा ★   सरकारले ५ सय र हजारका नोट तत्काल प्रतिवन्ध लगाउनुपर्छ: काँग्रेस उपसभापति गुरुङ

भारत–पाकिस्तान खेलमा खेलाडीले राष्ट्रपति स्तरको सुरक्षा पाउनेएजेन्सी । भारत र पाकिस्तानबीचको क्रिकेट खेललाई क्रिकेट विश्वकै सबैभन्दा ठूलो प्रतिद्वन्द्वी मानिन्छ ।

सन् २०२४ को टी–२० विश्वकपमा दुवै टोली आज आइतबार अर्थात जुन ९ मा न्युयोर्कको नासाउ काउन्टी इन्टरनेशनल स्टेडियममा नेपाली समयानुसार ८ः१५ बजे आमनेसामने हुँदैछन् ।

यी दुईबीचको खेल हुनुअघि आतंकवादी संगठन आइएसआईएसबाट धम्की आएको थियो, त्यसलाई ध्यानमा राख्दै खेलाडीको सुरक्षामा कयौं गुणा वृद्धि गरिएको छ । खेलका क्रममा खेलाडीलाई अमेरिकी राष्ट्रपतिजस्तै सुरक्षा उपलब्ध गराइनेछ ।

भारत र पाकिस्तानबीचको खराब सम्बन्धका कारण करिब १२ वर्षअघि दुवै देशका टोलीले पछिल्लो पटक द्विपक्षीय सिरिज खेलेका थिए । दुई टोलीबीचको भिडन्त आइसीसी वा एसीसी प्रतियोगितामा हुने गरेको छ । यस्तो अवस्थामा भारत र पाकिस्तानबीचको खेल सुरक्षाको दृष्टिकोणले बढी महत्वपूर्ण हुन्छ ।

यो खेलअघि सुरक्षामा धेरै ठूला प्रश्न उठेका थिए । तर, खेलअघि स्थानीय प्रशासनले खेलाडी र खेल हेर्ने दर्शकको सुरक्षामा जोड दिएको छ । नासाउ काउन्टीका प्रहरी आयुक्त प्याट्रिक राइडरले सञ्चारमाध्यमसँग कुरा गर्दै यो सुरक्षा अमेरिकी राष्ट्रपतिको स्तरमा हुने बताए ।

प्रहरी आयुक्तले भने, ‘केही वर्षअघि तत्कालीन अमेरिकी राष्ट्रपति बाराक ओबामाको स्वागतका लागि जुन सुरक्षा व्यवस्था मिलाइएको थियो, भारत–पाकिस्तान खेलको सुरक्षा व्यवस्था पनि त्यसरी नै गरिएको छ । आइएसआईएसको धम्कीपछि सुरक्षामा बढी जोड दिइएको छ ।’