• ७ जेष्ठ २०८१, सोमबार
  •      Mon May 20 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   कांग्रेस केन्द्रीय कार्यसमिति र संसदीय दलको संयुक्त बैठक बुधबार ★   केकेआरले रच्यो इतिहास, अब तेस्रो उपाधिको पर्खाइमा ★   बाँदरको हैरानी झेल्न नसकेर खास्टेतालपारीका किसान कागतीखेतीमा ★   तेह्र खर्बको आयात, एक खर्ब २६ अर्बको निर्यात ★   नेताहरुको कुर्सी मोहका कारण मुलुक कमजोर अवस्थामा पुग्यो: विप्लव ★   कसैलाई आरोप लगाएको छैन, समाचार सदनमा पढेर सुनाएको हुँ – गृहमन्त्री ★   गेललाई जर्सी उपहार दिँदै कोहलीले भने – काका अर्को सिजन आईपीएलमा फर्किनु ★   कोरियन नागरिकको सहयोगमा विद्यालयमा शौचालय ★   वडाध्यक्षलाई विद्यार्थीको प्रश्न: ‘खेल्ने सामग्री कसले दिन्छ ?’ ★   सुर्खेत बस दुर्घटना: दुईजनाको मृत्यु, २१ घाइते

रन्जिताले लेखिन् कविता ‘तानाशाही प्रवृती’काठमाडौँ । नागरिक उन्मुक्ति पार्टीका अध्यक्ष रन्जिता श्रेष्ठले सासंदको टाउको गन्दै आफ्नो लागी मात्र पद खोज्दै हिँड्नु तानाशाही प्रवृत्ति रहेको बताएकी छन् ।

संघिय संसद् अघिको तस्बिर राख्दै उनले कवितामार्फत यस्तो प्रतिक्रिया दिएकी हुन् ।

रन्जिताले लेखेकी छन्:

तानाशाही प्रवृती
सांसदको टाउको देखाई घरी उपप्रधान
घरी गठबन्धनलाई धम्काई प्रधानमन्त्री
सासंदको टाउको गन्दै आफ्नोलागी मात्र पद खोज्दै हिड्नु
सासंदको टाउको गन्दै मोल मोलाई गरेर आफ्नै सासंदलाई बेच्दै हिड्नुको नतिजा

घरी जापानी ऐन मा बेच
घरी अमेरिकी डलरमा

जय नागरिक

यसैबीच, नाउपा संरक्षक नेता रेशम चौधरीले नाउपा अध्यक्ष रन्जिता श्रेष्ठ तथा निर्वाचन आयोगलाई विपक्षी बनाएर मुद्दा समेत दर्ता गरेका छन् । टीकापुरमा सम्पन्न पहिलो महाधिवेशनबाट अध्यक्षमा निर्वाचित भएका रेशम चौधरीलाई निर्वाचन आयोगले वैधानिकता दिएको थिएन ।

निर्वाचन आयोगले अध्यक्षमा रन्जिता श्रेष्ठलाई नै सदर गरेपछि रेशम चौधरी निर्वाचन आयोग र रन्जितालाई विपक्ष बनाएर उत्प्रेषणको आदेश जारी गरिपाऊ भने रिट दायर गरेका थिए ।