• १० जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu May 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   लिभरकुसेनलाई हराउँदै एटलान्टाले जित्यो युरोपा लिगको उपाधि, लुकम्यानको ह्याट्रिक ★   बुद्ध धर्मको भ्रातृत्वको भावनालाई आत्मसात् गर्दै एकजुट हुन आवश्यक : उपराष्ट्रपति ★   शान्तिका अग्रदूत गौतमबुद्धको त्याग, विचार र अभ्यास अनुकरणीय : प्रधानमन्त्री ★   उभौली आपसी सद्भाव र एकता सुदृढ बनाउने माध्यम : राष्ट्रपति ★   भूमेस्थानमा पूजा, आराधना गरी मनाइँदै उँभौली पर्व ★   अहिंसा नै शान्ति र मैत्रीको आधारशिला ★   आईपीएलः बैंगलोरलाई हराउँदै राजस्थान क्वालिफायर २ मा, फाइनल पुग्न हैदरावादसँग भिड्ने ★   वीर अस्पतालको अनुगमनमा जे देखियो… ★   सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री ★   स्वयम्भूनाथ परिसरमा सागा दावाको उत्सव-फोटो फिचर

यी भारतीय युवा खेलाडीहरुको भाग्य खुल्यो, पहिलो पटक टी–२० विश्वकप खेल्दैएजेन्सी । भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्ड (बीसीसीआई)ले मंगलबार टी–२० विश्वकप २०२४ का लागि भारतीय टोलीको घोषणा गरेको छ । भारतीय टोलीको कप्तान रोहित शर्मा र उपकप्तान हार्दिक पाण्ड्यालाई दिइएको छ ।

बीसीसीआईले पहिलो पटक धेरै भारतीय युवालाई अवसर दिएको छ । टोलीमा धेरै खेलाडी छन् जो पहिलो पटक टी–२० विश्वकप खेल्दैछन् ।

१. यशस्वी जैसवाल
यस सूचीमा पहिलो स्थानमा लामो समयदेखि उत्कृष्ट लयमा रहेका टीम इन्डियाका ओपनर यशस्वी जैसवालको नाम छ । यशस्वी आईपीएल २०२४ मा राजस्थान रोयल्सबाट खेल्दैछन् । यशस्वीले २०२४ को टी–२० विश्वकपका लागि भारतीय टोलीमा मौका पाएका छन् । उनी पहिलो पटक टी–२० विश्वकप खेल्दैछन् ।

२.सञ्जु सामसन
सन्जु सामसनको नाम सूचीमा दोस्रो स्थानमा छ, जसलाई आईपीएल २०२४ मा आफ्नो दमदार प्रदर्शनको लागि छनोट गरिएको छ । आफ्नो कप्तानीमा राजस्थान टोलीका लागि धेरै खेल जितेका सञ्जुको ब्याटबाट जारी आईपीएलमा रन बनिरहेको छ । चालू सिजनमा सञ्जुले ३७८ रन बनाएर उत्कृष्ट प्रदर्शनका कारण भारतीय टिममा छनोट भएका हुन् । सञ्जु सामसनले आफ्नो कडा मेहनतको फल पाएका छन् र उनी पहिलो पटक टी–२० विश्वकप खेल्दै देखिनेछन् ।

३. शिवम दुबे
शिवम दुबेको नाम सूचीमा तेस्रो स्थानमा छ, जसले आईपीएल २०२४ मा सीएसकेका लागि ब्याटिङ गर्दै छन् । शिवम दुबेले आईपीएल २०२४ मा अहिलेसम्म ३५० रन बनाएका छन् । शिवम पहिलो पटक टी–२० विश्वकप खेल्दैछन् ।

४. युजवेन्द्र चहल
सूचीको चौथो नम्बरमा युजवेन्द्र चहलको नाम छ, जसले २०२२ को टी–२० विश्वकपका लागि भारतीय टोलीमा स्थान पाएका थिए, तर एकपटक पनि खेल खेल्ने मौका पाएनन्, तर यसपटक भने उनी उत्कृष्ट लयमा छन् । उनको बलियो प्रदर्शनका कारण उनले २०२४ को टी–२० विश्वकपको लागि भारतको टोलीमा स्थान पाएका छन् ।

५. मोहम्मद सिराज
भारतीय टिममा मोहम्मद सिराजले स्थान पाएका छन् । सिराजले २०२१ र २०२२ को टी–२० विश्वकपमा भने स्थान पाउन सकेनन् तर यसपटक उनले चयनकर्ताको ध्यान खिचे र २०२४ को टी–२० विश्वकपका लागि भारतीय टोलीमा स्थान पाए ।

६. कुलदीप यादव
सूचीको छैटौं नम्बरमा कुलदीप यादवको नाम छ, जसले २०२४ को टी–२० विश्वकपमा स्थान पाएका छन् र उनी पहिलो पटक टी–२० विश्वकप खेल्दैछन् ।