• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   त्रिशूलीमा बेपत्ता तीन जनाको शव फेला ★   सूचना प्रविधि क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ:अध्यक्ष ढकाल ★   स्रष्टाले सम्झिए आदिकवि ★   प्रहरी जवानको परीक्षा दिँदै गरेका छ नक्कली परीक्षार्थी पक्राउ ★   चाइना निर्माण कम्पनीसँगको समन्वयमा पूर्वपश्चिम राजमार्गका खाल्डाखुल्डी पुर्दै ट्राफिक प्रहरी ★   पशुपति क्षेत्रमा गङ्गामाई रथयात्रा ★   नारायणीमा दुईवटा शव फेला ★   ओली सरकारमा लोसपा सहभागी हुने, मन्त्री छान्ने जिम्मा अध्यक्ष ठाकुरलाई ★   आइतबारका लागि निर्धारित प्रतिनिधिसभाको बैठक सोमबार सर्यो ★   एमाले अध्यक्ष ओली आइतबार चौंथोपटक प्रधानमन्त्री बन्दै !

पहिलो पटक नम्बर १ बलर बने जसप्रित बुमराह, भारतले रच्यो इतिहासएजेन्सी । भारतीय बलर जसप्रित बुमराहले आईसीसीले बुधबार सार्वजनिक गरेको पछिल्लो टेस्ट वरियतामा नम्बर १ मा स्थान बनाएका छन् । बुमराह नम्बर १ बनेसँगै भारतले इतिहास रच्यो ।

आईसीसी टेस्ट वरियतामा कुनै भारतीय फास्ट बलर शीर्ष स्थानमा पुगेको यो पहिलो पटक हो । जसप्रित बुमराहले विशाखापट्टनम टेस्टमा इंग्ल्याण्डविरुद्ध कुल ९ विकेट लिएका थिए जसका कारण उनलाई धेरै फाइदा भयो ।

बुमराहको उत्कृष्ट प्रदर्शनको आधारमा भारतले दोस्रो टेस्टमा इंग्ल्यान्डलाई १०६ रनले पराजित गर्दै शृङ्खला १–१ को बराबरी गरेको छ । यस प्रदर्शनका आधारमा बुमराहले तीन स्थान सुधार गर्दै बलिङ वरियतामा शीर्ष स्थानमा पुगेका छन् । तर, बुमराहको फाइदाका कारण रविचन्द्रन आश्विनलाई ठूलो घाटा भयो ।

रविचन्द्रन आश्विन गत मार्चदेखि शीर्ष स्थानमा थिए । उनले इङ्ल्यान्डविरुद्धको दोस्रो टेस्टमा मात्र तीन विकेट लिन सके र जसका कारण उनले दुई स्थान गुमाए । आश्विन पछिल्लो वरियतामा दुई स्थान झर्दै तेस्रो स्थानमा पुगेका छन् । दक्षिण अफ्रिकाका फास्ट बलर कागिसो रबाडा दोस्रो स्थानमा यथावत छन् ।