• १७ फाल्गुन २०८०, बिहीबार
  •      Thu Feb 29 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाललाई पेनाल्टीमा हराउँदै जोर्डनले जित्यो वाफ च्याम्पियनसिपको उपाधि ★   पहिलो हाफमा जोर्डनविरुद्ध नेपाललाई १-० को अग्रता ★   घरेलु मैदानमा उत्कृष्ट प्रदर्शन गर्नेछौं– साफ यु–१६ नेपाली महिला टोली ★   उद्योगी व्यवसायीहरुलाई राज्यको नीतिले संरक्षण गर्न आवश्यक छः सभापति लामिछाने ★   गगन थापाको आरोपः सम्पती शुद्धीकरण र राजश्व अनुसन्धान विभाग प्रधानमन्त्रीको इच्छाअनुसार चल्छन् ★   गठबन्धनलाई निरन्तरता दिन हामी प्रतिबद्ध छौँः प्रधानमन्त्री दाहाल ★   त्रिभुवन आर्मी पाँचथर गोल्डकपको फाइनलमा ★   गठबन्धनमा समस्या छैन: अध्यक्ष नेपाल ★   मानव बेचबिखनमा संलग्न मियाँ पक्राउ ★   व्यवसाय सुरु गर्नुअधि वास्तुका यी टिप्स पालना गर्नुस्

प्रचण्ड बिरुद्ध अदालतको अबहेलना मुद्धाको फैसलाको पूर्णपाठ सार्वजनिक: सञ्चारमाध्यामको बिश्वसनियता माथी नै गम्भीर प्रश्न उठाउने काम भयो: बरिष्ठ अधिवक्ता त्रिपाठीकाठमाडौं । बरिष्ठ अधिवक्ता दिनेश त्रिपाठीले प्रधानमन्त्री पुष्पकमल दाहाल प्रचण्ड विरुद्ध दायर गरेको अदालतको अवहेलना मुद्दाको पूर्ण पाठ हालै सर्वोच्च अदालतद्दारा सार्वजनिक गरिएको छ ।

द्वन्द्वकालीन मुद्दाका विषयमा अदालतको फैसलाबारे टिप्पणी गरेपछि कानुन व्यवसायी दिनेश त्रिपाठीले नेकपा माओवादी केन्द्रका अध्यक्ष प्रचण्डविरुद्ध १२ जेठ २०७३ मा सर्वोच्च अदालतमा अवहेलना मुद्दा दायर गर्नुभएको थियो । पुष २०, २०८० मा न्यायाधीश ईश्वरप्रसाद खतिवडा र कुमार रेग्मीको इजलासले सो मुद्धाको फैसला गर्दै दाहालले अदालतको मानहानी नगरेको ठहर गरेको थियो ।

रिट निबेदक त्रिपाठीले न्यूजपोलारसंग भन्नुभयो “यो फैसलाको एउटा चिंताजनक कुरा के छ भने फैसलाको प्रकरण न २० मा यसले पत्र पत्रिकाको बिश्वसनियता माथी नै गम्भीर प्रश्न उठाएको छ पत्रिकामा प्रकाशित सामाग्री अतिरंजित हुन सक्ने हुदा प्रकाशित सामाग्री के आधारमा मात्र कसूर ठहर गर्न मनासिब नहुने भन्ने आशय फैसलाले ब्यक्त गरेको छ यो गम्भीर कुरा हो ।”

फैसलाको पूर्णपाठ यस्तो छ-

supreme_157702