• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   ‘मुन्ज्या’ले १०० करोड कमायो ★   देशलाई राम्रो प्रधानमन्त्री चाहिएको छ तर प्रधानमन्त्री राम्रो जादुगर बन्न लाग्नुभयो: रमेश लेखक ★   हनुमान चालिसा कहिले र कसले लेखे ? ★   काँग्रेस भित्रको फोहोर सफा गर्न आवश्यक छ: महामन्त्री थापा ★   अथाह प्रेमको बावजुद, यी गल्तीहरूले ब्रेकअप निम्त्याउन सक्छ ! ★   एकसिङ्गे गैँडाको खाग खरिद बिक्रीको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   नेप्से परिसूचक सामान्य अङ्कले बढ्दा पाँच अर्बमाथिको कारोबार ★   नेपालगञ्जको बजेट रु एक अर्ब ५० करोड ३८ लाख ८६ हजार ★   छाउपडी लगायतका कुप्रथा अन्त्यका मन्त्रालयहरुबीचको समन्वयमा समिति बनाइने ★   तारकेश्वर नगरपालिका-३ स्थित जितपुर पाँचमानेमा अवस्थित धार्मिक एवं पर्यटकीय स्थल भुवनेश्वरी मन्दिर

मानव अधिकार दिवसका अबसरमा दिप प्रज्वलनकाठमाडौं । अन्तर्राष्ट्रिय मानव अधिकार दिवसका अबसरमा नेपाल मानव अधिकार संगठन उपत्यका ब्युरो काठमाडौँ जिल्ला शाखोले काठमाडौँको स्वयम्भू बुद्ध पार्कका दिप प्रज्वलन गरी मनाएको छ ।

“भविष्यमा मानव अधिकार संस्कृतिलाई एकीकृत र दिगो बनाउँदै लैजाऔं” भन्ने मुल नाराका साथ दिवस मनाईएको छ । कार्यक्रममा मानव अधिकार आयोगका पूर्व सदस्य कपिल श्रेष्ठ ,वरिष्ठ अधिवक्ता दिनेश त्रिपाठी लगायताले मानब अधिकारको बर्तमान अबस्थाबारे जानकारी गराउदै नागरिकको अधिकार प्रति राज्य उदाशिन भएको बताउनु भएको थियो ।

मानवअधिकार दिवस प्रत्येक वर्ष डिसेम्बर १० का दिन मनाइन्छ । अर्थात् मानव अधिकारको विश्वव्यापी घोषणापत्र जारी भएको दिन सन् १९४८ डिसेम्बर १० लाई आधार मानेर मनाउने गरिएको हो । सोही दिन विश्वव्यापी मानवअधिकारको घोषणा भएको संस्मरण गर्दै प्रत्येक वर्ष यो दिवस मनाइने गरिन्छ ।