• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   भारत र अष्ट्रेलियाको खेलअघि सेन्ट लुसियामा भीषण वर्षा ★   नेपालको अलैंचीलाई विश्व बजारमा निर्यात गर्न कुटनीतिक पहल गर्नुपर्छ: सभामुख घिमिरे ★   नेपाली अलैंची विश्व बजारमा निर्यात गर्न सरकारले पहल गरिरहेको छ: कृषिमन्त्री साह ★   ‘मुन्ज्या’ले १०० करोड कमायो ★   देशलाई राम्रो प्रधानमन्त्री चाहिएको छ तर प्रधानमन्त्री राम्रो जादुगर बन्न लाग्नुभयो: रमेश लेखक ★   हनुमान चालिसा कहिले र कसले लेखे ? ★   काँग्रेस भित्रको फोहोर सफा गर्न आवश्यक छ: महामन्त्री थापा ★   अथाह प्रेमको बावजुद, यी गल्तीहरूले ब्रेकअप निम्त्याउन सक्छ ! ★   एकसिङ्गे गैँडाको खाग खरिद बिक्रीको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   नेप्से परिसूचक सामान्य अङ्कले बढ्दा पाँच अर्बमाथिको कारोबार

‘यदि उनले २० केजी तौल घटाए भने म उनलाई आईपीएलमा लिनेछु’एजेन्सी । अफगानिस्तानका पूर्व कप्तान असगर अफगानले भारतसँग २०१८ एशिया कप टाई खेलको महेन्द्र सिंह धोनीसँग सम्बन्धित एउटा हास्यास्पद किस्सा सेयर गरेका छन् ।

टाइम्स अफ इन्डियासँगको एक अन्तर्वार्तामा अफगानले खेलपछि धोनीसँगको आफ्नो कुराकानीलाई सम्झाउँदै मोहम्मद शहजाद उनको ठूलो फ्यान भएको कुरा धोनीलाई भनेका थिए । धोनीले स्पिन लिए र शहजादको तौल २० केजीले घटाएमा उनलाई इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल)मा ब्याट्सम्यानका रूपमा छनोट गर्ने बताएका थिए ।

दुबईमा भएको एसिया कप २०१८ मा भारत विरुद्धको खेलमा शहजाद प्लेयर अफ द म्याच घोषित भए । यस खेलमा शहजादले ११६ बलमा ११ चौका र एक छक्का प्रहार गर्दै १२४ रनको पारी खेलेपछि पहिले ब्याटिङ गरेको अफगानिस्तानले २५२र८ रन बनाएको थियो । लक्ष्य पछ्याएको भारतीय टिम ४९े.५ ओभरमा २५२ रनमा अलआउट भयो ।

अफगानले भने, ‘म्याच बराबरी भएपछि मैले एमएस धोनीसँग कुरा गरें । उनी एक शानदार कप्तान हुन् र भारतीय क्रिकेटलाई भगवानको उपहार हो । उनी एक राम्रो व्यक्ति पनि हुन् । उनले भने कि हामीले मोहम्मद शहजादको बारेमा धेरै कुरा गर्यौं ।’

मैले धोनीलाई भने कि शहजाद तपाईको ठूलो फ्यान हो । धोनीले हाँस्दै भने शहजादको पेट धेरै ठूलो छ र यदि उसले २० किलो तौल घटाउँछ भने म उसलाई आईपीएलमा छनोट गर्नेछु । यसपछि शहजाद सिरिजपछि अफगानिस्तान फर्किएपछि उनको तौल ५ केजीले बढेको थियो ।

भारतसँगको टाई म्याचको स्मरण गर्दै अफगानिस्तानका पूर्व कप्तानले भारतसँगको २०१८ को टाई म्याच आफ्नो लागि उत्कृष्ट क्षण भएको बताए ।

मोहम्मद शहजाद