• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   विद्यार्थी भिसामा अस्ट्रेलियाको थप कडाइ ★   राष्ट्रपति पौडेल र स्वीट्जरल्यान्डका समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   बुर्तिवाङ स्वास्थ्य केन्द्र ५० शय्याको अस्पतालमा स्तरोन्नति हुँदै ★   खेलले जाेडेकाे नेपाली मन ★   भारत टी–२० विश्वकपको सुपर ८ मा प्रवेश, १११ रनको लक्ष्य १८.२ ओभरमा पछ्यायो ★   गणतन्त्रपछि विकासका बहुआयामिक द्वार खुलेका छन्ः पूर्वप्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   दुर्लभ चराको बासस्थान बन्यो रेसुङ्गा र मदाने ★   “डिजिटल रूपान्तरणलाई अँगाल्दै” आइएमई २४ औ वर्षमा प्रवेश ★   ‘रोड थ्रिलर’ विधामा बन्यो ‘बाटोः रोड टु डेथ’ ★   काठमाडौं महानगरपालिका गर्यो सिंहदरबारभित्रबाट चार बालश्रमिकको उद्धार

अगाडि थिए अमिताभ, गीत थियो वर्षाको तर छायांकनपछि रातभर किन रोइन् स्मिता ?एजेन्सी । हिन्दी सिने जगतको चर्चित र उत्कृष्ट नायिकाको चर्चा भयो भने स्मिता पाटिलको नाम बिना कुनै हिचकिचाहट दिमागमा आउँछ । उनी यति शक्तिशाली कलाकार थिइन् कि उनले छोटो करियरमा पनि ठूलो नाम कमाइन् ।

स्मिता पाटिलसँग सम्बन्धित धेरै कथाहरू अब सम्झनामा मात्र छन् । यस्तै एउटा घटना फिल्म ‘नमक हलाल’को सेटसँग सम्बन्धित छ । जसमा उनको अपोजिट अमिताभ बच्चन थिए ।

यो कथा अमिताभ र स्मितामाथि खिचिएको फिल्म ‘आज रपट जाएं’ को सुपरहिट गीतसँग सम्बन्धित छ । यस गीतमा दुवैको केमेस्ट्रीको निकै चर्चा भएको थियो । आज पनि पानी परेपछि सबैले यो रमाईलो वर्षा गीत गुनगुनाउन थाल्छन् ।

अमिताभ र स्मिताले पनि आफ्नो स्टाइलले यो गीतलाई यादगार बनाएका छन् । तर के तपाईलाई थाहा छ यति सुन्दर गीतको सुटिङपछि स्मिता पाटिल रातभर रोइन् ।

त्यो समयको सबैभन्दा रोमान्टिक गीत थियो जसमा स्मिता र अमिताभबीचको निकटता देखाइएको थियो । जबकि स्मिता पाटिललाई त्यतिबेला विभिन्न किसिमका सिनेमा र फिल्मका लागि चिनिन्छ । यो कमर्शियल सिनेमाको नजिक थियो ।

यस्तो अवस्थामा उनले यो गीत सुनेर निकै नर्भस भइन् । तर कुनै न कुनै रूपमा उनले शुट गरिन् । तर सुटिङपछि उनलाई दर्शकले मन नपाराउने होकी भन्ने डर थियो । रातभरि यही सोचेर रोइरहेकी थिइन् ।

पछि जब अमिताभ बच्चनलाई यो कुरा थाहा भयो तब उनले स्मिता पाटिललाई धेरै कुरा बुझाए र त्यसपछि मात्र स्मिताको मन शान्त भयो । तर, फिल्म रिलिज भयो, गीत हिट भयो र स्मिता पाटिललाई सबैभन्दा धेरै मन पराइयो ।