• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

सूर्यकुमार यादवको नजर विराट कोहलीको कीर्तिमानमाएजेन्सी । भारतीय कप्तान सूर्यकुमार यादव बैंगलोरको एम चिन्नास्वामीमा अष्ट्रेलियाविरुद्ध हुने पाँचौं र अन्तिम टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय खेलमा विराट कोहलीको ठूलो कीर्तिमान तोड्ने लक्ष्यमा छन् ।

यस सिरिजको दोस्रो खेलमा उनले ८० रनको महत्वपूर्ण इनिङ खेलेका थिए भने अघिल्लो खेलमा उनले एक रन मात्र बनाउन सकेका थिए । अब सूर्या पाँचौं र अन्तिम टी–२० मा ठूलो कीर्तिमान बनाउने लक्ष्यमा छन् ।

वास्तवमा, २०२१ मा आफ्नो टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय करियर सुरु गरेका सूर्यकुमार यादवले आफ्नो उत्कृष्ट प्रदर्शनका साथ यस ढाँचामा धेरै रन बनाए । सूर्यकुमार यादवले भारतका लागि अहिलेसम्म खेलेका ५७ टी–२० खेलमा १९८० रन बनाएका छन् ।

सूर्यालाई अन्तिम टी–२० खेलमा मात्र २० रन आवश्यक छ, जुन उनले हासिल गरेमा उनी भारतका लागि टी–२० मा सबैभन्दा छिटो २००० रन पूरा गर्ने ब्याट्सम्यान बन्नेछन् । यस मामिलामा सूर्याले आफ्नो ५६ औं इनिङ्समा यो उपलब्धि हासिल गरेका विराट कोहलीलाई पछाडि छोड्नेछन् ।

टी–२० अन्तर्राष्ट्रियमा सबैभन्दा छिटो २ हजार रन पूरा गर्ने कीर्तिमान भने पाकिस्तानका स्टार ब्याट्सम्यान बाबर आजमको नाममा छ, जसले ५२औं इनिङ्समा यो उपलब्धि हासिल गरेका छन् । बाबरसँगै मोहम्मद रिजवानको नाम पनि यसमा समावेश छ ।