• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   टेलिभिजन शोमा गरेको टिप्पणीलाई लिएर स्वस्तिमा र साम्राज्ञीले मागे जसितासँग माफी ★   अस्पताल भर्ना भएपछि पानी सङ्कटको विषयमा जारी भारतिय जलमन्त्रीको भोक हडताल समाप्त ★   आयकर ऐनको दफा ५७ लगानी प्रोत्साहनका लागि संशोधन गरिएको हो: अर्थमन्त्री पुन ★   बलिउड स्टारको पारिश्रमिक लगातार बढेपछि अनिल कपुरले दिए फ्रिमा काम गरेको उदाहरण ★   धनराजको घोषणा: मैले एक रुपैयाँ पनि भ्रष्टाचार गरेको प्रमाण ल्याए राजनीति छोड्छु ★   गगनको टिप्पणी: म जादुगर हो भनेको जस्तो गरी यताउति उफ्रिने काम प्रधानमन्त्रीलाई छोडिदिउँ ★   नेप्से परिसूचक पाँच दशमलव ६० अङ्कले बढ्यो ★   रास्वपालाई सहकारी ठगीबाट पार्टी सभापतिलाई कसरी जोगाउने भन्ने मात्रै चिन्ता छ: महामन्त्री शर्मा ★   म संसारकै भाग्यमानी छु झै लाग्छ – समिक्षा अधिकारी ★   मनप्रिय मनाङ

आईपीएल अक्सनः पहिलो पटक भारत बाहिर खेलाडीमाथि बोली लगाइनेएजेन्सी । इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) २०२४ को लिलामीको मिति र स्थान आधिकारिक रूपमा घोषणा गरिएको छ । यो जानकारी इन्डियन प्रिमियर लिगको एक्स (पहिले ट्विटर) खातामा दिइएको थियो । पहिलो पटक आईपीएलको लिलामी भारत बाहिर हुने भएको छ । आईपीएलको लिलामी डिसेम्बर १९ मा दुबईमा हुनेछ ।

खेलाडीको बिडिङ डिसेम्बर १९ मा हुनेछ भने यो पहिलो पटक विदेशमा आयोजना हुन लागेको हो । यस दिन कुल ११६६ खेलाडीहरू आईपीएलमा हिस्सा बन्नका लागि सामेल हुनेछन । जसमा ९०९ अनक्याप खेलाडीहरू छन्, जसमध्ये ८१२ भारतीय छन् ।

१० फ्रेन्चाइजीहरु सहभागी हुने आर्इपीएल २०२४ मा ७७ वटा स्लट भर्नुपर्नेछ । जसमध्ये कुल ३० स्थान विदेशी खेलाडीका लागि हुन सक्छन् ।

प्रत्येक फ्रान्चाइजीसँग कति पैसा छ ?
१. लखनऊ सुपर जायन्ट्स – १३.१५ करोड रुपैयाँ
२. राजस्थान रोयल्स – १४.५ करोड रुपैयाँ
३. मुम्बई इन्डियन्स – १५.२५ करोड रुपैयाँ
४. गुजरात टाइटन्स – १३.८५ करोड रुपैयाँ
५. दिल्ली क्यापिटल्स – २८.९५ करोड रुपैयाँ
६. पञ्जाव किंग्स – २९.१ करोड रुपैयाँ
७. चेन्नई सुपर किंग्स – ३१.४ करोड रुपैयाँ
८. कोलकाता नाइट राइडर्स – ३२.७ करोड रुपैयाँ
९. सनराइजर्स हैदरावाद – ३२.७ करोड रुपैयाँ
१०. रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलोर – ४०.७५ करोड रुपैयाँ