• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

भारत र अष्ट्रेलियाबीचको खेल हुने रायपुर रंगशालामा खेलबीचमै अन्धकार हुन सक्नेएजेन्सी । भारत र अष्ट्रेलियाबीचको पाँच खेलको टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय सिरिज अन्तर्गत चौथो खेल आज रायपुरस्थित शहीद वीर नारायण सिंह अन्तर्राष्ट्रिय रंगशालामा हुँदैछ ।

यसअघिका तीन खेलमध्ये भारतले दुई खेल जितेको छ भने अष्ट्रेलियाले एक खेल जितेको छ । यसैबीच रायपुरको यो रंगशालाको धेरै भागमा बिजुली बिग्रिएको छ । यसको कारण २००९ देखिको विद्युत महसुल अहिलेसम्म तिरिएको छैन ।

रिपोर्टका अनुसार स्टेडियमको ३ अर्ब १६ करोड रुपैयाँ बिजुलीको बिल छ, जुन अहिलेसम्म तिरिएको छैन । यही कारण पाँच वर्षअघि विद्युत जडान पनि काटिएको थियो । छत्तीसगढ क्रिकेट संघको अनुरोधमा अस्थायी जडान दर्शकहरूको ग्यालरी र बक्स मात्र कभर गरिएको थियो । भारत र अष्ट्रेलियाबीचको खेलमा जेनेरेटरको सहायताले फ्लड लाइट बालिनेछ । यसको मतलब यदि जेनेरेटरले धोका दिन्छ भने, मैदानमा अन्धकार हुन सक्छ ।

क्रिकेट संघले रंगशालाको अस्थायी जडानको क्षमता बढाउन अपिल गरेको रायपुर ग्रामीण सर्कलका इन्चार्ज अशोक खाण्डेवालले स्वीकार गरे पनि अहिलेसम्म काम सुरु हुन नसकेको बताए ।

२०१८ मा हाफ म्याराथनका क्रममा दौडमा सहभागी खेलाडीले स्टेडियममा विद्युत आपूर्ति बन्द भएको थाहा पाएपछि निकै हंगामा भएको थियो । यसपछि सन् २००९ देखि ३ अर्ब १६ करोड रुपैयाँ पुगेको विद्युत महसुल नतिरेको खुलासा भएको छ ।

रंगशाला निर्माणपछि यसको मर्मत सम्भारको जिम्मा लोकविभागलाई दिइएको थियो भने बाँकी खर्च खेलकुद विभागको जिम्मामा थियो । अहिले दुवै विभागले विद्युत महसुल नतिरेको आरोप एकअर्कालाई लगाइरहेका छन् ।