• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

इजिप्टले सन् २०२८ सम्ममा वार्षिक ३ मिलियन चिनियाँ पर्यटक भित्र्याउनेएजेन्सी । इजिप्टले चिनियाँ पर्यटन बजारमा आफ्नो हिस्सा बढाउने देशको महत्वाकांक्षी रणनीतिको एक भागको रूपमा २०२८ सम्ममा वार्षिक ३ मिलियन चिनियाँ पर्यटकहरू आकर्षित गर्ने लक्ष्य बनाएको छ ।

इजिप्टका पर्यटन तथा पुरातात्विक मन्त्री अहमद इसाले यसबारे जानकारी गराउनुभएको हो । इजिप्टमा हाल प्रति हप्ता ४ हजारदेखि ५ हजार चिनियाँ पर्यटक आउने गर्दछन् । चिनियाँ आगन्तुकहरूको बढ्दो संख्यालाई व्यवस्थापन गर्न थप उडान र होटल कोठा आवश्यक पर्ने इसाले बताउनु भयो ।

कोभिड–१९ महामारीको प्रकोपअघि २०१९ मा चीनमा १५ करोड विदेशी पर्यटक थिए । इस्साकाअनुसार इजिप्टले सन् २ हजारमा विदेशी पर्यटकको संख्या रेकर्ड गर्न थालेदेखि एकै वर्षमा चिनियाँ पर्यटकको संख्या ३ लाख नाघेको छैन ।

इसाले इजिप्टमा चिनियाँ पर्यटकको थप वृद्धि इजिप्टको पर्यटन मन्त्रालय र चिनियाँ समकक्षीका साथै चिनियाँ लगानीकर्ता र टुर अपरेटरहरूबीचको सहकार्यबाट हासिल गर्न सकिने बताउनु भयो ।

आधिकारिक तथ्याङ्कले देखाउँछ कि इजिप्टमा पर्यटक संख्या २०१९ मा १ करोड ३० लाखबाट २०२० मा ३.७ मिलियनमा झरेको थियो । जुन २०२१ मा क्रमश: ८० लाखमा पुग्यो र २०२२ मा बढेर ११.७ मिलियनमा पुगेको थियो ।