• ८ आश्विन २०८०, सोमबार
  •      Mon Sep 25 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   भोलिबाट इन्द्रजात्रा शुरु हुने, २० जना विदेशी पाहुना आउने ★   कोशी प्रदेश: मुख्यमन्त्री कार्कीले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै ★   कोशी प्रदेश : मुख्यमन्त्री कार्कीले मन्त्रिपरिषद् विस्तार गर्दै ★   सडकमै सुतेर शिक्षकहरुले गरे आन्दोलन– तस्बिरहरु ★   धावक बैकुण्ठ मानन्धरलाई १५ हजार राशीसहितको ‘उज्ज्वल तारा खेल सम्मान-२०८०’ प्रदान गरिने ★   कुलेश्वरमा ७० हजार किलो चिनी भण्डारण गरिएको गोदाम सिल ★   माल्दिभ्सविरूद्ध नेपाललाई २-० को अग्रता ★   गलकोटको पहिचान बन्दै ‘मूर्तिकला क्षेत्र’ ★   मलङ्गवामा निषेधाज्ञा राति मात्र ★   बालेन वार्ताका लागि आउनुभएको होइन– अभियन्ता ईः

नेपाली कांग्रेस माओवाद अवलम्बन गर्ने बाटोमा गएको हाे ? : पूर्वमहान्यायाधिवक्ता बडाल काठमाडौँ । पूर्व महान्यायाधिवक्ता रमेश बडालले प्रधानन्यायाधीश चोलेन्द्र शम्शेर जबरालाई असंवैधानिक तरिकाबाट पदबाट हटाउनुभन्दा महाअभियोग लगाउनु संविधानअनुरुप हो भनेका छन् । सामाजिक सञ्जालमार्फत उनले अब प्रधानन्यायाधीशले संसद्बाट महाअभियोग प्रस्तावको सामना गर्नु उचित हुने बताए । आज ‘जनयुद्ध दिवस’ मनाउन महाअभियोग प्रस्तावले बहुआयामिक कुराको सङ्केत गर्छ भन्दै उनले नेपाली कांग्रेस माओवाद अवलम्बन गर्ने बाटोमा गएको देखिनु महत्वपूर्ण कुरा भएको उल्लेख गरे ।

महाअभियोग प्रस्तावको अन्त्य कसरी हुन्छ भन्ने थाहा नहुने भन्दै भनेका छन्, “युद्ध शुरु गर्नेको हातमा कसरी अन्त्य गर्ने कुरामा नियन्त्रण हुँदैन भनेझैँ यो सिलसिला कहाँ पुग्छ अहिलै भन्न सकिन्न ।”