• १५ मंसिर २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Dec 1 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल एयरलाइन्सबाट त्रिभुवन विमानस्थलको ग्राउन्ड ह्याण्डलिङ खोसियो,प्रतिस्पर्धाका माध्यमबाट छनोट गर्ने ★   पूर्व यूवराज्ञी हिमानी गुसी शान्ति पुरस्कार २०२३ बाट सम्मानित ★   एनएसएल प्रतियोगिता: सुपर लिगमा चितवनको पहिलो जित ★   लैंगिक तथा यौनिक अल्पसंख्यक समुदायका दम्पती पाण्डे र गुरुङलाई अमेरिकाको बधाई ★   अमेरिकाद्वारा ३.२५ अर्बको फिड द फ्युचर नेपाल युएसएआइडी कृषि सामाग्री कार्यक्रमको शुभारम्भ ★   नक्कली भुटानी शरणार्थी प्रकरणमा पूर्वमन्त्री खाणको विषयलाई लिएर राय बाझियो ★   कोप–२८ लाई अवसरमा बदल्ने गरी अघि बढ्नुपर्छ: प्रधानमन्त्री ★   लालुपाते सहकारी बचत घोटाला प्रकरणः ३५ जना प्रतिवादीविरुद्धको बयान सुरु ★   नेपाल प्रहरीले दलितलाई जबरजस्ती फसाउँछः दलित आयोग ★   अर्थतन्त्र सुधारका लागि सरकार र निजी क्षेत्र एक मत

पोल्याण्डले साउदी अरेबियालाई हरायोकाठमाडौं । कतारमा जारी फिफा विश्वकपमा पोल्याण्डले पहिलो जित निकालेको छ । एजुकेशन सिटी स्टेडियममा भएको खेलमा पोल्याण्डले साउदी अरेयिाबलाई २–० गोल अन्तरले पराजित गरेको हो ।

पोल्याण्डलाई जित दिलाउन ३९ औं मिनेटमा प्रिटो जिलेन्स्की र ८२ औ मिनेटमा कप्तान रोर्बट लेवान्डोस्किले गोल गरे । लेवान्डोस्कीको विश्वकप करिअरमा यो पहिलो गोल समेत हो ।

पहिलो हाफको इन्जुरी समयमा साउदी अरेबियाले बराबरी गर्ने अबसर गुमायो । पोल्याण्डका गोलकिपर सेज्नीले उत्कृष्ट पेनाल्टी बचाउ गरे ।

साउदीका सलिम अल्डासरीको पेनाल्टी प्रहारलाई सेज्नीले सानदार बचाउ गरेका हुन् । त्यसपछिको रिबाउन्ड बललाई पनि सेजनीले बचाउ गर्दै गोल हुन दिएनन् ।

पहिलो खेलमा मेक्सिकोसँग गोलरहित बराबरीमा रोकिएको पोल्याण्डले दोस्रो खेलमा जित हात पारेको हो ।

जितसँगै पोल्याण्ड समूह ‘सी’ को शीर्ष स्थानमा छ भने साउदी दोस्रो स्थानमा रहेको छ । आज नै यस समूहका अर्जेन्टिना रमेक्सिकोबीचमा खेल हुदैछ । उक्त खेल राति १२ः४५ बजे सुरु हुनेछ ।