• ३ भाद्र २०७९, शुक्रबार
  •      Fri Aug 19 2022
Logo
Latest
★   नागरिकता विधेयकले राष्ट्रियता बलियो बनाउँछः गृहमन्त्री ★   उपत्यकाको फोहर व्यवस्थापन गर्न १० दिन लाग्ने ★   तनहुँ–१ बाटै चुनाव लड्छु: वरिष्ठ नेता पौडेल ★   भक्तपुरको गाईजात्रा सम्पन्न ★   राष्ट्रपतिद्वारा कृष्णमन्दिरमा पूजा–अर्चना (फोटोफिचर) ★   प्राज्ञिक विद्यार्थी परिषद् नेपाल हिमाली क्षेत्रमा सक्रिय, ११ जिल्लाहरूमा ३२ लाखको शैक्षिक सामाग्री वितरण गर्ने ★   बाढीले गर्दा मेलम्ची–हेलम्बु सडक अवरुद्ध ★   एनएफपिजेले १७ विधामा फोटो पत्रकारिता अवार्ड प्रदान गर्ने ★   एमालेले आगामी निर्वाचनमा बहुमत ल्याउने गरी तयारी थाल्दैछः योगेशकुमार भट्टराई ★   एकीकृत समाजवादीको उम्मेदवार छनोटको लागि गृहकार्य सुरु

के अन्तरिक्षमा सेक्स सम्भव छ ?प्रतीकात्मक फोटो

वासिंटन । पानी पिउने, ब्रस गर्ने वा हाम फाल्ने होस्, पृथ्वीमा आफूले गर्न सक्ने कामहरू अन्तरिक्षमा गर्दा के हुन्छ भनेर जान्न पाउनु पृथ्वीवासीका लागि रोमाञ्चक हुन्छ। अन्तरिक्ष यात्रीले शेयर गरेका यस्ता भिडियोलाई पनि निकै मन पराइन्छ ।

तर अन्तरिक्ष यात्रीहरूलाई अन्तरिक्षमा हस्तमैथुन गर्ने गल्ती नगर्न चेतावनी दिइएको छ किनभने यसले उनीहरूको महिला चालक दलका सदस्यहरूलाई गर्भाधान गर्न सक्छ।

शून्य गुरुत्वाकर्षणमा हस्तमैथुन गर्न निषेध गरिएको छ किनभने तैरिरहेको शुक्राणुले महिला पार्टनरलाई गर्भवती बनाउँछ भन्ने विश्वास गरिन्छ।

डेलीस्टारको समाचारअनुसार यो आश्चर्यजनक जानकारी एक अमेरिकी च्याट शोमा बाहिर आएको छ । होस्टले नासाका एक इन्जिनियरलाई सोधे उसले अन्तर्राष्ट्रिय अन्तरिक्ष स्टेशनमा पोर्न पठाएको छ कि छैन भनेर सोधे ।

होस्ट कोनन ओ’ब्रायनले सोधे, “के पोर्नले शून्य गुरुत्वाकर्षणमा काम गर्छ ?” अन्तरिक्षमा हस्तमैथुनका बारेमा वैज्ञानिकले जवाफ दिए, “यसमा तीनजना महिला अन्तरिक्ष यात्री एकै पटकमा एकै व्यक्तिबाट गर्भवती हुन सक्छन्।”

अन्तरिक्ष अभियानको सफलताका लागि आवश्यक अनुसन्धान

चन्द्रमा र मंगलमा आफ्नो भविष्यको मिशनक साथ नासाले अन्तरिक्षमा सेक्सले कसरी काम गर्दछ भनेर हेर्नका लागि तयारी गरिरहेको छ। क्यानाडाको कन्कोर्डिया विश्वविद्यालयका अन्वेषकहरूले यो अध्ययन ठूलो अन्तरिक्ष अभियान र अन्य ग्रहहरूमा मानव बसोबासको सफलताक लागि महत्वपूर्ण रहेको बताएका छन्।

अन्तरिक्षमा यौनसम्पर्क गर्नेको संख्या थाहा छैन। तर फ्रान्सेली वैज्ञानिक लेखक पियरे कोहलरले आफ्नो पुस्तक ‘द फाइनल मिशनः मिर, द ह्युमन एडभेन्चर’ मा सन् १९९६ सम्ममा एक जोडीले अन्तरिक्षमा यौनसम्पर्क गरेको दाबी गरेका छन् ।

के अन्तरिक्षमा सेक्स सम्भव छ ?

उनले अन्तरिक्षमा यौनसम्पर्कको विषय गम्भीर रहेको बताए । यस सम्बन्धमा हालसम्म गरिएका प्रयोगहरू भविष्यमा विवाहित जोडीहरूको अन्तरिक्ष अभियानसँग सम्बन्धित छन्। कोहलरका अनुसार नासाले यसका लागि एसटीएस–एक्सएक्स कोडनेमका साथ गोप्य परियोजना सुरु गरेको छ।

यसले माइक्रोग्र्याभिटीमा कुन सेक्स पोजिसनहरू सम्भव छ भनेर अनुसन्धान गर्छ। वैज्ञानिकहरूले जोडीहरूलाई अन्तरिक्ष क्याप्सुलहरू (जहाँ स्थिर रहन अत्यन्त गाह्रो हुन्छ) मा यौनसम्पर्क गर्न सम्भव छ कि छैन भनेर हेर्नका लागि कम्प्यूटर मोडेलहरू प्रयोग गरेका छन् ।

एजेन्सीको सहयोगमा