• १० मंसिर २०७९, शनिबार
  •      Sat Nov 26 2022
Logo

आमाबाबुले छाड्दा तीन छोरीको विचल्लीजाजरकोट, भदौ २५ । जाजरकोटको भुर गाविस–२ पोख्राका मनवीर विकका तीन छोरीको विचल्ली भएको छ ।

आमाबाबुले छोरीहरुको बेवास्ता गर्दा विचल्ली परेको ठूला बाबु देवबहादुर विकले बताएका छन् । नौ वर्षीया छाया विक, चार वर्षीया शारदा विक र दुई वर्षीया सुमित्रा विककी आमा चन्द्रकला र बाबु मनवीर विकले वास्ता नगर्दा पढ्न लेख्नबाट वञ्चित हुनुका साथै आमाबाबुको मायाबाट वन्चित भएका छन् ।

आमाबाबु भारत गएको ती बालिकालाई थाहा छ, अरु केही पनि थाहा नभएको छाया विकले बताइन् । आर्थिक अवस्था कमजोर भएका कारण उनीहरु भारत गएर आफूहरु पालिने छोरीहरुलाई माइती र ठूलो बाबुकहाँ छाड्ने गरेका छन् । मावली पक्षको आर्थिक अवस्था कमजोर भएका कारण उनीहरु विद्यालय जान नपाएको स्थानीयवासीले बताएका छन् ।

छाया ठूलो बाबु देवबहादुरसँग बस्ने गरेको भए पनि आर्थिक अवस्था कमजोर भएका कारण उनीहरुलाई विद्यालय पठाउन नसकेको देववहादुरले बताएका छन् ।

सबै साथी विद्यालय जाँदा आफूलाई पनि जान मन लागे पनि कापी, कलम र झोला किन्ने पैसा कसैले नदिँदा विद्यालय जान नपाएको छायाले पीडा सुनाएकी छन् ।

भारत जाने र आउने अनि दुई चार दिनमात्र बस्ने मनवीर दम्पतीले छोरीहरुलाई कहिल्यै पनि वास्ता नगरेको मावली पक्षले बताएका छन् । अर्काको सहारामा बाँचेका यी बालिकाहरु माटो खेल्ने, जुठा भाँडा माझ्ने काम गरिरहेको स्थानीयवासीले बताएका छन् ।

अहिले सात वर्षदेखि उनीहरु घरमा आएर बसेका छैनन् । छोरीहरु दुई वर्षको हुनासाथ अर्काको जिम्मा लगाएर भारत जाने र आफूमात्र पालिने गरेका छन् । रासस