• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   त्रिशूलीमा बेपत्ता तीन जनाको शव फेला ★   सूचना प्रविधि क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ:अध्यक्ष ढकाल ★   स्रष्टाले सम्झिए आदिकवि ★   प्रहरी जवानको परीक्षा दिँदै गरेका छ नक्कली परीक्षार्थी पक्राउ ★   चाइना निर्माण कम्पनीसँगको समन्वयमा पूर्वपश्चिम राजमार्गका खाल्डाखुल्डी पुर्दै ट्राफिक प्रहरी ★   पशुपति क्षेत्रमा गङ्गामाई रथयात्रा ★   नारायणीमा दुईवटा शव फेला ★   ओली सरकारमा लोसपा सहभागी हुने, मन्त्री छान्ने जिम्मा अध्यक्ष ठाकुरलाई ★   आइतबारका लागि निर्धारित प्रतिनिधिसभाको बैठक सोमबार सर्यो ★   एमाले अध्यक्ष ओली आइतबार चौंथोपटक प्रधानमन्त्री बन्दै !

अमेरिका २०२६ विश्वकपका लागि सिधै छनोटएजेन्सी । टी–२० विश्वकप २०२४ मा शुक्रबार ठूलो अपसेट देखियो । अमेरिका र आयरल्याण्डबीचको खेल वर्षाका कारण रद्द भएको थियो । एक अंक जोडेर अमेरिकाले सुपर ८ मा आफ्नो स्थान पक्का गरेको छ भने पाकिस्तान बाहिरिएको छ ।

यति मात्र होइन, सुपर–८ मा स्थान पक्का गरेपछि अमेरिका सन् २०२६ को संस्करणका लागि सीधै छनोट पनि भएको छ ।

सन् २०२६ को टी–२० विश्वकप भारत र श्रीलंकामा हुँदैछ । दुवै टोली ठूला प्रतियोगिता आयोजना गरेर सिधै प्रतियोगिताका लागि छनोट हुनेछन् । सुपर–८ मा परेका अन्य सात टोलीले सोझै प्रतियोगिताका लागि छनोट हुनेछन् । जुन ३०, २०२४ सम्मको आईसीसी वरीयतामा तीन उच्च स्थानमा रहेका टोलीहरू पनि प्रतियोगिताको लागि छनोट हुनेछन् ।

१२ टोली प्रत्यक्ष रूपमा छनोट हुनेछन्
आईसीसीका अनुसार शीर्ष ८ मा पर्ने टोलीले प्रतियोगिताको अर्को संस्करणका लागि प्रत्यक्ष छनोट पाउनेछन् । प्रतियोगितामा २० टोलीको सहभागिता रहनेछ जसमध्ये १२ टोलीले प्रत्यक्ष छनोट पाउनेछन् भने आठ टोलीको छनोट क्वालिफायरबाट गरिने छ ।