• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo

अमेरिका भर्सेस भारतः आज पूरा पाकिस्तान भारतको समर्थन गर्न बाध्यएजेन्सी । टि–२० विश्वकप क्रिकेटमा मंगलबार पाकिस्तानले क्यानडालाई ८ विकेटले पराजित गर्यो । यो जितसँगै पाकिस्तानले सुपर–८ मा पुग्ने आशा कायमै राखेको छ ।

समूह ‘ए’ मा आज भारत र अमेरिकाबीच खेल हुँदैछ (राति ८ः१५ बजे) । यसमा पाकिस्तानले भारतलाई समर्थन गर्नेछ, किनकि अमेरिकाले हार्यो भने मात्र पाकिस्तानको क्वालिफाइ गर्ने सम्भावना रहन्छ ।

सन् २०२२ को उपविजेता टोली पाकिस्तानले अमेरिका र भारतसँग हारेको थियो, त्यसैले क्यानडाविरुद्ध जित्नु निकै महत्वपूर्ण थियो । पाकिस्तानको अन्तिम खेल १६ जुनमा आयरल्याण्डसँग हुनेछ । यो जितसँगै टोलीले ४ अंक बटुल्ने र अर्को चरणमा पुग्ने आशालाई पनि जीवित राख्नेछ ।

पाकिस्तानले किन भारतलाई समर्थन गर्नेछ ?
आज न्यूयोर्कमा भारत र अमेरिकाबीच खेल हुँदैछ । दुवै टोलीको ४–४ अंक छ र जुन टोलीले जित्छ सुपर ८ मा पुग्ने छ । साथै, हार्ने टोलीले अर्को चरणमा पुग्न अन्तिम खेल जित्नुपर्नेछ, जसमा असफल भएमा पाकिस्तान छनोट हुनेछ ।

यदि भारतले आज जित्यो भने टोलीको अन्तिम खेल क्यानडासँग हुनेछ, जसमा भारतको जित्ने सम्भावना बढी छ । योसँगै अमेरिकाले हार्यो भने टोलीको अन्तिम खेल आयरल्याण्डसँग हुनेछ । आयरल्यान्डले टी–२० विश्वकपमा इङ्ल्यान्ड र वेस्ट इन्डिजजस्ता टोलीलाई हराएको छ, त्यसैले यो खेलमा अमेरिकाको जित निश्चित मान्न सकिँदैन ।

यदि अमेरिकाले दुवै खेल हारे र उसको हारको अन्तर १० रनभन्दा बढी भयो भने पाकिस्तान अन्तिम २ खेल जितेर मात्र सुपर–८ मा पुग्ने छ । तर, पाकिस्तानका लागि ठूलो समस्या यो हो कि उसको अन्तिम खेल फ्लोरिडामा छ, जहाँ यो हप्ता वर्षाको सम्भावना छ। खेल वर्षाले रद्द भएमा पाकिस्तान समूह चरणबाटै बाहिरिने छ ।