• १० असार २०८१, सोमबार
  •      Mon Jun 24 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   भारत र अष्ट्रेलियाको खेलअघि सेन्ट लुसियामा भीषण वर्षा ★   नेपालको अलैंचीलाई विश्व बजारमा निर्यात गर्न कुटनीतिक पहल गर्नुपर्छ: सभामुख घिमिरे ★   नेपाली अलैंची विश्व बजारमा निर्यात गर्न सरकारले पहल गरिरहेको छ: कृषिमन्त्री साह ★   ‘मुन्ज्या’ले १०० करोड कमायो ★   देशलाई राम्रो प्रधानमन्त्री चाहिएको छ तर प्रधानमन्त्री राम्रो जादुगर बन्न लाग्नुभयो: रमेश लेखक ★   हनुमान चालिसा कहिले र कसले लेखे ? ★   काँग्रेस भित्रको फोहोर सफा गर्न आवश्यक छ: महामन्त्री थापा ★   अथाह प्रेमको बावजुद, यी गल्तीहरूले ब्रेकअप निम्त्याउन सक्छ ! ★   एकसिङ्गे गैँडाको खाग खरिद बिक्रीको अभियोगमा मुद्दा दायर ★   नेप्से परिसूचक सामान्य अङ्कले बढ्दा पाँच अर्बमाथिको कारोबार

पूर्व पाकिस्तानी क्रिकेटरले रिसाउँदै भने – यी खेलाडीहरुलाई घर पठाइदेउएजेन्सी । टी–२० विश्वकप २०२४ मा भारत र पाकिस्तानबीच आइतबार भएको रोमाञ्चक खेलमा भारत ६ रनले विजयी भयो । पाकिस्तानको हारपछि पूर्व क्रिकेटरहरुले टोलीको प्रदर्शनको आलोचना गरेका छन् ।

वासिम अक्रमले मोहम्मद रिजवान र इफ्तिखार अहमदको खराब ब्याटिङको कडा आलोचना गरेका छन् ।

पाकिस्तानका दिग्गज क्रिकेटर वासिम अकरमले भारतसँगको हारपछि टोलीका खेलाडीलाई लिएर उनले आलोचना व्यक्त गरेका छन् । खेलपछि स्टार स्पोर्ट्ससँगको कुराकानीमा उनले पाकिस्तानी खेलाडीको खराब ब्याटिङप्रति आक्रोश पोखेका थिए ।

वासिम अकरमले भने – ‘इफ्तिखार अहमदलाई लेग साइडमा एउटा मात्र शट कसरी खेल्ने भन्ने थाहा छ । उनी धेरै वर्षदेखि टोलीको हिस्सा बनेका छन्, तर ब्याटिङ कसरी गर्ने भन्ने थाहा छैन । उनी १० वर्षदेखि क्रिकेट खेल्दै आएका छन्, म उनीहरूलाई सिकाउन सक्दिनँ । रिजवानलाई खेलकुदको कुनै ज्ञान छैन । बुमराहलाई बल विकेट लिन दिइएको थियो र बललाई ध्यानपूर्वक खेल्नु उनको बुद्धिमत्ता थियो भन्ने कुरा उनलाई थाहा हुनुपर्छ ।’

वासिम अकरमले थप भने – ‘टोलीमा यस्ता खेलाडी छन् जो एकअर्कासँग कुरा गर्न चाहँदैनन् । यो अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट हो र तपाईं आफ्नो लागि खेल्नुहुन्छ । यी खेलाडीहरूलाई घरमा बस्न दिनुहोस् ।’

खेलको कुरा गर्दा भारतले पहिले ब्याटिङ गर्दै ११९ रन बनाएको थियो । ऋषभ पन्तले सर्वाधिक ४२ रन बनाए । जवाफमा पाकिस्तानले ७ विकेट गुमाएर ११३ रन मात्रै बनाउन सकेको थियो । रिजवानले ४४ बलमा ३१ रनको इनिङ खेले भने इफ्तिखार अहमदले ५ रन बनाए । जसप्रित बुमराहले तीन तथा हार्दिक पाण्ड्याले दुई विकेट लिए ।