• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

भारतसँग कसरी हार्न पुग्यो पाकिस्तान ? यसो भन्छन् कप्तान बाबरएजेन्सी । टी–२० विश्वकप २०२४ मा आइतबार भारत र पाकिस्तानबीच महाभिडन्त खेल भएको छ । यस खेलमा जसप्रित बुमराहको घातक बलिङमा भारतीय टोलीले पाकिस्तानलाई ६ रनले पराजित गरेको थियो ।

पाकिस्तानी कप्तान बाबर आजमको पीडा चालू प्रतियोगितामा लगातार दोस्रो पराजयपछि व्यक्त भएको छ । लगातार विकेट गुमाउँदा आफ्नो टोलीले पराजय भोग्नुपरेको उनले बताए ।

न्यूयोर्कको नासाउ काउन्टी इन्टरनेशनल स्टेडियममा भएको खेलमा भारतीय टोलीले १९ ओभरमा १० विकेट गुमाएर ११९ रन बनाएको थियो । जवाफमा पाकिस्तानले २० ओभरमा ७ विकेट गुमाएर ११३ रन मात्र बनाउन सक्यो ।

फास्ट बलर जसप्रित बुमराहको अगाडि पाकिस्तानका महान ब्याट्सम्यान फ्लप भए । उनले आफ्नो चार ओभरको स्पेलमा ३.५० को इकोनोमी रेटमा मात्र १४ रन खर्च गरे र खेल भारतको पक्षमा फर्काए । यो उत्कृष्ट प्रदर्शनका लागि उनी प्लेयर अफ द म्याच चुनिए ।

भारतसँगको हारपछि पाकिस्तानका कप्तान बाबर आजमले आफ्नो टोलीमा कहाँ गल्ती भएको बताए । उनले भने, ‘हामीले राम्रो बलिङ गर्यौं । ब्याटिङ गर्दा हामीले विकेट गुमायौं र धेरै डट बलहरू पनि खेल्यौं । हाम्रो सामान्य खेल खेल्ने रणनीति सरल थियो । केवल स्ट्राइक रोटेसन र केही बाउन्ड्रीहरू । तर त्यो अवधिमा हामीले धेरै डट बलहरू खेल्यौं । तल्ला ब्याट्सम्यानबाट धेरै आशा गर्न सकिँदैन ।’

उनले थप भने, ‘हाम्रो दिमाग ब्याटिङमा पहिलो छ ओभर प्रयोग गर्ने थियो । तर एक विकेट पछि, र हामीले पहिलो छ ओभरमा राम्रो प्रदर्शन गर्न सकेनौं । पिच राम्रो देखिन्थ्यो । बल राम्रो आयो । यो थोरै सुस्त थियो र हामीले अन्तिम दुई खेल जित्नैपर्छ, हामी अन्तिम दुई खेलको लागि पर्खिरहेका छौं ।’

योसँगै भारतीय टोली समूह ए को अंक तालिकाको शीर्ष स्थानमा पुगेको छ । उसको लगातार दुई जितसँगै दुई खेलबाट चार अंक छ । योसँगै भारतको नेट रन रेट पनि १.४५५ पुगेको छ । जारी प्रतियोगितामा लगातार दोस्रो हारसँगै पाकिस्तान चौथो स्थानमा पुगेको छ । बाबर आजमको टोलीले अंक तालिकामा अझै खाता खोल्न सकेको छैन । सुपर ८ मा पुग्न दुवै खेल जित्नुपर्नेछ ।

जुन ११ मा बाबर आजमको टोलीले क्यानडासँग खेल्नेछ भने जुन १६ मा आयरल्याण्डसँग खेल्नुपर्नेछ । यी दुवै खेलमा पाकिस्तानले ठूलो अन्तरले जित्नुपर्नेछ ।