• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

पावेलले हिर्काए टि–२० विश्वकप २०२४ को सबैभन्दा लामो छक्का, बल स्टेडियमबाट बाहिर पुग्योएजेन्सी । टी–२० विश्वकपमा वेस्ट इन्डिजले युगान्डाको सामना गरेको थियो । क्यारेबियन टोलीले युगान्डालाई १३४ रनले पराजित गर्दै टी–२० क्रिकेटमा सबैभन्दा ठूलो जित दर्ता गरेको छ ।

पहिले ब्याटिङ गरेको वेस्ट इन्डिजले २० ओभरमा १७३ रन बनाएको थियो । युगाण्डाको सम्पूर्ण टोली १२ ओभरमा ३९ रनमा मात्रै सिमित भयो ।

वेस्ट इन्डिजले खेल जितेर इतिहास रच्दा कप्तान रोभम्यान पावेलले आफ्नो नाममा अनौठो कीर्तिमान बनाएका छन् । वास्तवमा, रोवम्यानले युगान्डाविरुद्ध १०७ मिटर लामो छक्का प्रहार गरे जुन स्टेडियम बाहिर खसेको थियो । यो हालको टी–२० विश्वकपको सबैभन्दा लामो छक्का थियो । पावेलले खेलको ११ ओभरको चौथो बलमा यो कीर्तिमान गरेका थिए ।

गुयानाको प्रोभिडेन्स स्टेडियममा स्लो विकेटमा रोभम्यान पावेलले १८ बलमा २३ रन बनाए । वेस्ट इन्डिजका कप्तानले आफ्नो छोटो इनिङ्समा १ चौका र १ छक्का प्रहार गरे । युगाण्डाका बलर मसाबाले उनलाई आउट पारे ।