• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

युगान्डा ३९ रनमै अलआउट, वेस्ट इन्डिजसँग १३४ रनले पराजितकाठमाडौँ । टी–२० विश्वकपको १८ औं खेलमा वेस्ट इन्डिजका बलरहरूले युगान्डालाई १२ ओभरमा ३९ रनमा अलआउट गरे । योसँगै टी–२० विश्वकपको संयुक्त रूपमा सबैभन्दा सानो योगफलको कीर्तिमान युगान्डाले बराबरी गरेको छ ।

यसअघि २०१४ को विश्वकपमा श्रीलंकाविरुद्ध नेदरल्यान्ड्सले पनि ३९ रनको योगफल बनाएको थियो । नेदरल्यान्ड्सको टोली १०.३ ओभरमा ३९ रनमै अलआउट भएको थियो ।

वेस्ट इन्डिजका स्पिनर अकिल हुसेनले सर्वाधिक ५ विकेट लिए । यो खेलमा युगान्डा १३४ रनले पराजित भएको थियो । खेलमा पहिले ब्याटिङ गरेको वेस्ट इन्डिजले २० ओभरमा ५ विकेट गुमाएर १ सय ७३ रन बनाएको थियो ।

जोनसन चार्ल्सले ४२ बलमा ४ चौका र २ छक्का प्रहार गर्दै ४४ रन बनाएर टिमका लागि सबैभन्दा ठूलो पारी खेले ।

वेस्ट इन्डिजको यो दोस्रो जित हो । टोलीले पपुवा न्युगिनीविरुद्धको पहिलो खेल जितेको थियो ।

१७४ रनको ठूलो लक्ष्य पछ्याउने क्रममा युगान्डाको सुरुवात निकै खराब रह्यो । अकिल हुसेनले खाता नखोल्दै रोजर मुकासालाई प्याभिलियन पठाउँदा टोलीको पहिलो विकेट पहिलो ओभरमै झरेको थियो ।

त्यसपछि टोलीको दोस्रो विकेट दोस्रो ओभरको तेस्रो बलमा साइमन सेसाजी (४) को रूपमा खसेको थियो । त्यसपछि तेस्रो ओभरको अन्तिम बलमा अल्पेश रामाजानी (५) तेस्रो विकेटको रुपमा र चौथो ओभरको पहिलो बलमा रोबिन्सन ओबुया (६) को रूपमा युगान्डालाई चौथो झट्का लाग्यो ।

त्यसपछि टोलीले १९ रनमा रियाजत अली शाहको रूपमा पाँचौं विकेट गुमाएको थियो, जसलाई पाँचौं ओभरमा अकिल हुसेनले बोल्ड गरेका थिए ।

टोलीको विकेट झर्ने क्रम यसरी नै जारी रह्यो र सातौं ओभरको पहिलो बलमा प्याभिलियन फर्किएका दिनेश नक्रानी (शून्य) को रूपमा छैटौं विकेट गुमाए । त्यसपछि सातौं ओभरमा नै केनेथ वैसावा (१) को सातौं विकेट खसेपछि टोलीलाई आठौं झट्का कप्तान ब्रायन मसाबाको रूपमा लाग्यो । ८औं ओभरमा आउट भएका कप्तान मसाबाले मात्र १ रन बनाए ।

त्यसपछि टोलीलाई अन्तिम दुई झट्का ११ औं ओभरको अन्तिम बलमा कोस्मास किवुटा (१) र १२ औं ओभरको अन्तिम बलमा फ्रान्क सुबुगा (०) को रूपमा आयो । जुमा मियागीले २० बलमा १३ रन बनाएर ११ औं खेलाडीको रुपमा अविजित रहे । दोहोरो अंक पार गर्ने एकमात्र ब्याट्सम्यान मियागी थिए ।

वेस्ट इन्डिजका अकिल हुसेनले सर्वाधिक ५ विकेट लिए । यस क्रममा उनले ४ ओभरमा २.८० को इकोनोमीमा ११ रन खर्चे । यसबाहेक अल्जारी जोसेफले २ सफलता हात पारे । अल्जारीले ३ ओभरमा ६ रन मात्र खर्चे । रेस्ट रोमारियो शेफर्ड, आन्द्रे रसेल र गुदाकेश मोतीले १–१ विकेट लिए ।