• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   विद्यार्थी भिसामा अस्ट्रेलियाको थप कडाइ ★   राष्ट्रपति पौडेल र स्वीट्जरल्यान्डका समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   बुर्तिवाङ स्वास्थ्य केन्द्र ५० शय्याको अस्पतालमा स्तरोन्नति हुँदै ★   खेलले जाेडेकाे नेपाली मन ★   भारत टी–२० विश्वकपको सुपर ८ मा प्रवेश, १११ रनको लक्ष्य १८.२ ओभरमा पछ्यायो ★   गणतन्त्रपछि विकासका बहुआयामिक द्वार खुलेका छन्ः पूर्वप्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   दुर्लभ चराको बासस्थान बन्यो रेसुङ्गा र मदाने ★   “डिजिटल रूपान्तरणलाई अँगाल्दै” आइएमई २४ औ वर्षमा प्रवेश ★   ‘रोड थ्रिलर’ विधामा बन्यो ‘बाटोः रोड टु डेथ’ ★   काठमाडौं महानगरपालिका गर्यो सिंहदरबारभित्रबाट चार बालश्रमिकको उद्धार

विश्वकपमा आजः २०१० मा फाइनल भिडेका इंग्ल्याण्ड र अष्ट्रेलियाबीच भिडन्तएजेन्सी । २०१० को टी–२० विश्वकपको फाइनल । केन्सिङ्टन ओभल, बार्बाडोसको मैदान । इंग्ल्याण्ड र अष्ट्रेलिया आमनेसामने । विश्वको सबैभन्दा सानो १०.५ सेन्टिमिटरको एशेज ट्रफीका लागि ती टोलीहरूबीच सबैभन्दा ठूलो प्रतिस्पर्धा हुन्छ । यो प्रतिद्वन्द्वी १८८२ देखि चलिरहेको छ ।

इंग्ल्याण्ड पहिलो पटक विश्वकपको उपाधि जित्ने प्रतिक्षामा थियो र प्रतिद्वन्द्वी अष्ट्रेलिया बीचमा उभिएको थियो । इंग्ल्यान्डले १४८ रनको लक्ष्य पछ्याउनुपर्ने थियो र उसले त्यो गर्‍यो ।

यी कुराहरू यसकारण उल्लेख गरिएको हो किनभने आज त्यो जितको १४ वर्षपछि केन्सिङ्टन ओभलको एउटै मैदानमा इंग्ल्याण्ड र अष्ट्रेलिया फेरि आमनेसामने हुँदैछन् । त्यतिबेला इंग्ल्याण्डको नेतृत्व पाउल कलिङवुड र अस्ट्रेलियाको कप्तान माइकल क्लार्क थिए । आज टोलीको नेतृत्व जोस बटलर (इंग्ल्याण्ड) र मिचेल मार्स (अष्ट्रेलिया)ले गर्नेछन् । आज राति १०ः४५ बजे दुई टोलबीच भिडन्त हुँदैछ ।

दुई देशबीच अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा ५ सय ४० खेल खेलिएका छन् । अस्ट्रेलियाले २५० खेल जितेको छ भने इंग्ल्याण्डले १८६ खेल जितेको छ । २ खेल टाई भए, ९७ ड्र र ५ ​​खेल निष्कर्षविहीन भए ।

क्रिकेटको छोटो फर्म्याट टी–२० मा इंग्ल्याण्ड र अष्ट्रेलिया २३ पटक आमनेसामने भएका छन् । इंग्ल्याण्डले ११ खेल जितेको छ भने कंगारु टोलीले १० खेल जितेको छ । दुई खेलको नतिजा भने आउन सकेको छैन ।

टी–२० विश्वकपमा दुवै टोली ४ पटक आमनेसामने भएका छन् । यस अवधिमा इंग्ल्याण्डले २ खेल जितेको छ भने अष्ट्रेलियाले १ खेल जितेको छ । गत विश्वकपमा भएको एउटा खेल अनिर्णित रह्यो । यी चार खेलहरूमा २०१० को फाइनल पनि समावेश छ, जुन इंग्ल्याण्डले जितेको थियो ।

यो खेल दुवै टोलीका लागि निकै महत्वपूर्ण हुनेछ । यस समूहबाट शीर्ष २ टोली सुपर–८ मा पुग्ने भएकाले दुवै टोली खेल जितेर आफ्नो दाबी बलियो बनाउन चाहन्छन् ।