• ५ असार २०८१, बुधबार
  •      Wed Jun 19 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   असार ७ गतेदेखि ९ गतेसम्म प्रथम सहकारी रोजगार मेला–२०८१ हुँदै ★   शिलाजीतमा यस्तो के छ, जसले शरीरलाई अपार शक्ति दिन्छ ? ★   मन्त्रालयको बजेट पुन:लेखन गर्नुपर्छ: प्रमुख सचेतक लेखक ★   प्रधानमन्त्री आफैँ खेलकुद क्षेत्रमा गम्भिर बन्नुपर्छ: मेटमणि चौधरी ★   दीपेन्द्रसिंह ऐरीको छलाङः टी-२० विश्व वरीयताको अलराउन्डरको छैटौं स्थानमा उक्लिए ★   संसदीय छानबिन विशेष समिति कानूनी परामर्शमा ★   सरकारले दुध किसानलाई वक्यौता रकम तत्काल उपलब्ध गराउनुपर्छ: दीपकबहादुर सिंह ★   सरकारले राष्ट्रिय खेलाडीलाई आवश्यक मासिक तलवको व्यवस्था गर्न नसकेकोमा एमाले सचिव आचार्य असन्तुष्ट ★   श्रद्धा कपुरले राहुलसँगको रिलेसनसिपको पुष्टि गरिन् ★   पाटन हत्या घटना: थप एकजना पक्राउ

जसप्रित बुमराह र शाहिन अफ्रिदीमा को बढी खतरनाक ?एजेन्सी । विश्व क्रिकेट फ्यानहरु सन् २०२४ को टी–२० विश्वकपमा भारत र पाकिस्तानबीचको महान् खेलको प्रतीक्षामा छन् । यो खेल जुन ९ मा न्युयोर्कको नासाउ काउन्टी इन्टरनेशनल स्टेडियममा हुनेछ ।

प्रतियोगितामा भारतीय टोलीले जितसँगै सुरुआत गरेको थियो भने अर्कोतर्फ पाकिस्तान पहिलो खेलमा कमजोर अमेरिकासँग पराजित भएको थियो । दुई टोलीबीचको हेड टु हेडमा भारतको अग्रता छ, तर टी–२० ढाँचामा जे पनि हुन सक्छ ।

खेलमा भारतीय टोलीले पाकिस्तानका फास्ट बलर शाहिन अफ्रिदी र पाकिस्तानी टोलीले जसप्रित बुमराहबाट सजग रहनुपर्ने देखिन्छ । यी दुवै दिग्गजसँग मात्र एक ओभरमा खेललाई पल्टाउने शक्ति छ । टी–२० इन्टरनेशनलमा दुवै बलरको प्रदर्शन हेर्दा एउटाले कम रन खर्च गर्छन् भने अर्कोले जोशका साथ विकेट लिन्छन् ।

जसप्रित बुमराहले २६ जनवरी २०१६ मा अष्ट्रेलिया विरुद्ध टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय डेब्यू गरेका थिए । उनले हालसम्म खेलेका ६३ टी–२० खेलको ६२ इनिङ्समा १९.२२ को औसत र ६.४९ को इकोनोमीमा ७६ विकेट लिएका छन् । यस ढाँचामा, बुमराहले लगभग हरेक १८ औं बलमा एक विकेट लिन्छन् । ३/११ उनको उत्कृष्ट बलिङ प्रदर्शन हो ।

अर्कोतर्फ, ३ अप्रिल २०१८ मा वेस्ट इन्डिज विरुद्ध टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय डेब्यू गरेका शाहिन अफ्रिदीले यस ढाँचामा अहिलेसम्म ६७ खेल खेलिसकेका छन् । यस अवधिमा उनले ६७ इनिङ्समा २०.७२ को औसत र ७.७४ को इकोनोमीमा ९१ सफलता हासिल गरेका छन् । उनले यस ढाँचामा प्रत्येक १६ बलमा १ विकेट लिन्छन् । ४/२२ यो ढाँचामा उनको उत्कृष्ट प्रदर्शन हो ।

पाकिस्तान विरुद्धको टी–२० अन्तर्राष्ट्रियमा बुमराहको प्रदर्शनको बारेमा कुरा गर्दा, उनले ३ खेल खेलेका छन् र ३१.०० को औसतमा २ विकेट लिएका छन् । अर्कोतर्फ शाहिनले भारतविरुद्ध अहिलेसम्म २ टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय खेल खेलेका छन् र २१.६६ को औसतमा ३ विकेट लिएका छन् ।