• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

टी–२० विश्वकपमा बंगलादेशले श्रीलंकालाई पहिलो पटक हरायोकाठमाडौँ । टी–२० विश्वकप २०२४ को १५ औं खेलमा बंगलादेशले २०१४ को च्याम्पियन श्रीलंकालाई दुई विकेटले पराजित गरेको छ ।

प्रतियोगितामा श्रीलंकाको यो लगातार दोस्रो हार हो । टी–२० विश्वकपमा श्रीलंकाविरुद्ध बंगलादेशको यो पहिलो जित हो । यसअघि दुई खेल भएका थिए जसमा दुवै खेल श्रीलंकाले जितेको थियो ।

डलासको ग्रान्ड प्रेरी स्टेडियममा भएको खेलमा बंगलादेशले टस जितेर पहिले बलिङ गर्ने निर्णय गरेको थियो । श्रीलंकाले २० ओभरमा ९ विकेट गुमाएर १२४ रन बनाएर बंगलादेशलाई १२५ रनको लक्ष्य दिएको थियो । जवाफमा बंगलादेशले १९ ओभरमा ८ विकेट गुमाएर लक्ष्य पुरा गर्यो ।

बंगलादेशका लागि तोहिद ऋदोयले ४०, लिटन दासले ३६, महमुदुल्लाहले १६ रन जोडे । बलिङतर्फ श्रीलंकाका नुवान तुषाराले ४, वानिन्दु हसरंगाले २ तथा मथिसा पथिराना र धनञ्जय डी सिल्भाले १–१ विकेट लिए ।

त्यसअघि श्रीलंकाले २० ओभरमा ९ विकेट गुमाएर १२४ रन जोड्यो । उसका लागि पाथुन निसान्काले ४७, धनञ्जय डि सिल्भाले २१, चारिथ असलान्काले १९ र कुशल मेन्सिले १० रन जोडे ।

बलिङतर्फ बंगलादेशका मुस्ताफिजुर रहमान र रिसद हुसेनले ३–३, तस्किन अहमदले २ तथा तान्जिम हसन सकिबले १ विकेट लिए ।