• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

क्यानडाले आयरल्याण्डलाई १२ रनले हरायोकाठमाडौँ । टी–२० विश्वकपमा क्यानडाले पहिलो जित हात पारेको छ । प्रतियोगितामा पहिलो पटक खेलेको यो टोलीले आयरल्याण्डलाई १२ रनले पराजित गरेको हो ।

लगातार दोस्रो खेलमा टेष्ट खेल्ने राष्ट्रले तल्लो वरीयताको टोलीसँग हार बेहोरेको छ । एक दिनअघि पाकिस्तानी टोली अमेरिकाको सिकार बनेको थियो ।

न्युयोर्कको नासाउ काउन्टी स्टेडियममा आयरल्याण्डले टस जितेर बलिङ रोजेको थियो । क्यानडाले २० ओभरमा ७ विकेट गुमाएर १३७ रन बनाएको थियो । जवाफमा आयरल्यान्डले २० ओभरमा ७ विकेट गुमाएर १२५ रन मात्र बनाउन सक्यो ।

खेलको प्लेयर अफ द म्याच निकोलस किर्टन भए । उनले ४९ रनको महत्वपूर्ण इनिङ खेले । साथै श्रेयस मोभ्वासँग ७५ रनको महत्वपूर्ण साझेदारी गरे ।

निकोलस किर्टनले ४९ र श्रेयस मोभाले ३७ रन बनाए । यी दुईबीच पाँचौं विकेटका लागि ७५ रनको साझेदारी भयो । क्रेग योङ र ब्यारी म्याकार्थीले २–२ विकेट लिए । मार्क एडेयर, ग्यारेथ डेलानी र कर्टिस क्याम्फरले समान १–१ विकेट लिए ।

रन पछ्याउने क्रममा आयरल्याण्डका लागि मार्क एडेयरले अविजित ३४ र जर्ज डकरेलले अविजित ३० रन बनाए । दुवैले ६२ रनको साझेदारी गरे । डिलोन हेलिगरले २ विकेट लिए । जेरेमी गोर्डन, जुनैद सिद्दिकी र साद बिन जफरले एकएक विकेट लिए ।