• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   राष्ट्रपति पौडेल र स्वीट्जरल्यान्डका समकक्षीबीच भेटवार्ता ★   बुर्तिवाङ स्वास्थ्य केन्द्र ५० शय्याको अस्पतालमा स्तरोन्नति हुँदै ★   नेपाली क्रिकेटले खुलाएको देशभक्तिको भाव र जोडिएको भावना ★   भारत टी–२० विश्वकपको सुपर ८ मा प्रवेश, १११ रनको लक्ष्य १८.२ ओभरमा पछ्यायो ★   गणतन्त्रपछि विकासका बहुआयामिक द्वार खुलेका छन्ः पूर्वप्रधानन्यायाधीश श्रेष्ठ ★   दुर्लभ चराको बासस्थान बन्यो रेसुङ्गा र मदाने ★   “डिजिटल रूपान्तरणलाई अँगाल्दै” आइएमई २४ औ वर्षमा प्रवेश ★   ‘रोड थ्रिलर’ विधामा बन्यो ‘बाटोः रोड टु डेथ’ ★   काठमाडौं महानगरपालिका गर्यो सिंहदरबारभित्रबाट चार बालश्रमिकको उद्धार ★   मधेस स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानमा एमबिबीएस कार्यक्रम सुरु गर्न मुख्यमन्त्री सिंहको जोड

स्मिथको भविष्यवाणीः यी खेलाडीले बनाउनेछन् विश्वकपमा सर्वाधिक रनएजेन्सी । अस्ट्रेलियाका क्रिकेटर स्टिभ स्मिथले टी–२० विश्वकपलाई लिएर महत्वपूर्ण भविष्यवाणी गरेका छन् । स्मिथले यसपटक टी–२० विश्वकपमा विराट कोहलीले सबैभन्दा बढी रन बनाउने बताएका छन् ।

कोहली फर्ममा छन् । हालै उनले आईपीएल २०२४ मा पनि बलियो प्रदर्शन गरेका थिए । कोहलीले ओरेन्ज क्याप जितेका थिए ।

कोहलीलाई लिएर स्मिथले यस्तो प्रतिक्रिया दिएका छन् । इन्डिया टुडेको समाचार अनुसार स्मिथले भने, ‘मेरो अनुसार विराट कोहलीले यस पटक प्रतियोगितामा सबैभन्दा बढी रन बनाउनेछन् । उनले आईपीएलमा धमाकेदार प्रदर्शन गरेका थिए । उनी फर्ममा पनि छन् । मलाई लाग्छ उनले टीम इन्डियाका लागि चमत्कार गर्नेछन् ।’

कोहलीले आईपीएल २०२४ को १५ खेलमा ७४१ रन बनाएका थिए । यस अवधिमा उनले १ शतक र ५ अर्धशतक बनाएका थिए ।

टी–२० विश्वकपमा कोहलीको प्रदर्शनलाई हेर्दा उनी बलियो छन् । कोहलीको समग्र औसत ८१.५० रहेको छ । जबकि नकआउट खेलमा औसत १४४ रहेको छ । टी–२० विश्वकपमा सबैभन्दा धेरै रन बनाउने खेलाडीको सूची हेर्दा विराट कोहली शीर्ष स्थानमा छन् ।

कोहलीले २७ खेलमा ११४१ रन बनाएका छन् । यस अवधिमा उनले १४ अर्धशतक बनाएका छन् । कोहलीको उत्कृष्ट स्कोर ८९ रन रहेको छ । यस सूचीमा वर्तमान खेलाडीलाई हेर्दा रोहित शर्मा दोस्रो स्थानमा छन् । रोहितले ३९ खेलमा ९६३ रन बनाएका छन् ।