• ३१ जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jun 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   हवाई उडानका लागि उड्डयन मौसम सेवा महत्वपूर्ण छ: मन्त्री बस्नेत ★   कोशी सरकार विरुद्धको रिट हेर्दाहेर्दैमा ★   कुमारीको मनोभावमा आधारित नाटक ‘अग्निच्क्षु’ मञ्चित ★   रूग्ण उद्योग पुनःसञ्चालनका लागि व्यवस्थित अध्ययन गरौँः प्रधानमन्त्री ★   विपद्लाई निमिट्यान्न गर्न सकिँदैन, न्युनिकरणका लागि सबै एक हुनुको विकल्प छैनः अध्यक्ष नेपाल ★   राष्ट्रपति पौडेलसँग महानिर्देशक हुंग्बोको शिष्टाचार भेट ★   जनप्रतिनिधि र पार्टीबीचको सम्बन्ध सुमधुर हुन आवश्यकः उपसभापति खड्का ★   अस्ट्रेलियाको भरमा इंग्ल्याण्ड टोली, अष्ट्रेलियाले उतार्ला कि पछार्ला ? ★   रूग्ण उद्योग पुन:सञ्चालनका लागि व्यवस्थित अध्ययन गरौँ: प्रधानमन्त्री ★   मन्त्रीपरिषद् पुनर्गठन गर्नेबारे मलाई जानकारी छैन, प्रधानमन्त्रीसँग सोधौँला: माधवकुमार नेपाल

टी-२० सिरिजमा अमेरिकाले दोस्रो खेलमा पनि बंगलादेशलाई हरायोएजेन्सी । टी–२० विश्वकपअघि बंगलादेशसँगको टी–२० सिरिज जितेर अमेरिकाले आफूलाई बलियो साबित गरेको छ । ह्युस्टनस्थित प्रेरी भ्यू क्रिकेट कम्प्लेक्समा भएको दोस्रो टी–२० खेलमा अमेरिकाले बंगलादेशलाई ६ रनले पराजित गरेको छ ।

योसँगै अमेरिकाले तीन खेलको टी–२० सिरिजमा २–० को अग्रता बनाएको छ । अमेरिकाले बंगलादेशलाई कुनै पनि फर्म्याटको सिरिजमा हराएको यो पहिलो पटक हो । टस हारेर पहिले ब्याटिङ गरेको अमेरिकाले ६ विकेट गुमाएर १४४ रन बनाएको थियो । जवाफमा ब्याटिङ गरेको बंगलादेश १९.३ ओभरमा अलआउट हुँदै १३८ रन मा समेटिएको थियो ।

अमेरिकाका ओपनर स्टिभन टेलर र कप्तान मोनांक पटेलले टोलीलाई राम्रो सुरुवात दिँदै पहिलो विकेटका लागि ४४ रनको साझेदारी गरेका थिए । रिशाद हुसेनको बलमा तान्जिद हसनले क्याच आउट गरेपछि टेलर आउट भए । उनले २८ बलको सामना गर्दै ३१ रन बनाए । कप्तान मयंक पटेलले ३८ बलमा ४२ रनको इनिङ खेले ।

टेलरपछि कप्तान पटेलले आरोन जोन्ससँग ५६ बलमा ६० रनको साझेदारी गर्दै टोलीको स्कोरलाई सम्मानजनक स्तरमा पुर्‍याउन योगदान दिए। जोन्सले ३४ बलमा ३५ रन बनाए ।

बंगलादेशका लागि शोरिफुल इस्लाम, मुस्ताफिजुर रहमान र रिशाद हुसेनले २–२ विकेट लिए ।

१४५ रनको लक्ष्य पछ्याउने क्रममा बंगलादेशको सुरुवात निकै खराब रह्यो । ओपनिङ ब्याट्सम्यान सौम्या सरकार खाता नखोलेर १ रन बनाएर पेभिलियन फर्किए । त्यसपछि बंगलादेशको दोस्रो विकेट पनि ३० रनमा खसेको थियो । तान्जिद हसन पनि १९ रन बनाएर पेभिलियन फर्किए ।

कप्तान नजमुल शान्तोले इनिङ्स सम्हालेका थिए । पहिले उनले तान्जिद हसनसँग २२ बलमा २९ रनको साझेदारी गरे । त्यसपछि उनले तौहिद हडेसँग ३७ बलमा ४८ रनको साझेदारी गर्दै टोलीलाई जित दिलाउन सक्दो प्रयास गरे पनि सफल हुन सकेनन् । शान्तोले ३४ बलमा ३६ रन बनाए ।

उनको आउट भएपछि तौहिद हुदे र शकिब हसनले इनिङ्स सम्हाल्ने प्रयास गरेका थिए । तौहिदले २१ बलमा २५ रन र शकिब हसनले २३ बलमा ३० रन बनाए ।

अमेरिकाका लागि अली खानले सर्वाधिक विकेट लिए । उनले ३.३ ओभरमा २५ रन दिएर ३ विकेट लिए । सौरभ नेत्रावलकरले ३ ओभरमा १५ रन दिएर २ विकेट लिए भने शाडले भानले २ विकेट लिए । जसदीप सिंह र कोरी एन्डरसनले पनि १–१ विकेट लिए ।