• १० जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu May 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   लिभरकुसेनलाई हराउँदै एटलान्टाले जित्यो युरोपा लिगको उपाधि, लुकम्यानको ह्याट्रिक ★   बुद्ध धर्मको भ्रातृत्वको भावनालाई आत्मसात् गर्दै एकजुट हुन आवश्यक : उपराष्ट्रपति ★   शान्तिका अग्रदूत गौतमबुद्धको त्याग, विचार र अभ्यास अनुकरणीय : प्रधानमन्त्री ★   उभौली आपसी सद्भाव र एकता सुदृढ बनाउने माध्यम : राष्ट्रपति ★   भूमेस्थानमा पूजा, आराधना गरी मनाइँदै उँभौली पर्व ★   अहिंसा नै शान्ति र मैत्रीको आधारशिला ★   आईपीएलः बैंगलोरलाई हराउँदै राजस्थान क्वालिफायर २ मा, फाइनल पुग्न हैदरावादसँग भिड्ने ★   वीर अस्पतालको अनुगमनमा जे देखियो… ★   सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री ★   स्वयम्भूनाथ परिसरमा सागा दावाको उत्सव-फोटो फिचर

टोटेनहमले रोक्न सकेन म्यान्चेस्टर सिटीलाई, हालाण्डको दुई गोलमा सिटी उपाधि नजिककाठमाडौँ । इंग्लिस प्रिमियर लिग फुटबल अन्तर्गत म्यान्चेस्टर सिटीले जित निकालेको छ । भर्खरै सम्पन्न खेलमा सिटीले टोटेनहमलाई उसकै घरेलु मैदानमा २–० गोलले पराजित गरेको हो । जितसँगै सिटी उपाधि नजिक पुगेको छ ।

सिटीलाई महत्वपूर्ण जित दिलाउन एर्लिङ हालाण्डले दुबै गोल गरे । उनले खेलको ५१ औं मिनेटमा पहिलो गोल गर्दै सिटीलाई सुरुवाती अग्रता दिलाएका थिए । केभिन डि ब्रुएनाको पासमा हालाण्डले बललाई जाली चुमाए ।

खेलको ८६ औं मिनेटमा टोटेनहमलाई बराबरी गर्ने अवसर थियो । सिटीका डिफेन्डर अकान्जीले गल्ती गर्दा टोटेनहमका कप्तान सन हेउंग मिनलाई गोल गर्ने सुनौलो अवसर थियो । उनले सिटीका सब्सीच्युड गोलकिपर स्टेफान ओर्टेगालाई वान भर्सेस वानमा गोल गर्न चुके ।

त्यसपछि खेल सकिनै लाग्दा इन्जुरी समयमा हालाण्डले पेनाल्टीमा गोल थपे । टोटेनहमका पेड्रो पोरोले सिटीका जेरेमी डोकुलाई डी–बक्सभित्र लडाएपछि सिटीले पेनाल्टी पाएको थियो जसलाई हालाण्डले खेर जान दिएनन् ।

जितसँगै सिटी अंकतालिकाको शीर्षस्थानमा उक्लिएको छ । सिटीको ३७ खेलबाट ८८ अंक छ । दोस्रो स्थानको आर्सनलको समान खेलबाट ८६ अंक छ । टोटेनहम ६३ अंकसहित पाँचौं स्थानमा छ ।

अब अन्तिम खेलमा सिटीले वेस्टहाम युनाइटेडको सामना गर्दा आर्सनल एभर्टनसँग भिड्नेछ । उपाधि होडमा रहेका दुबै टोलीका खेल घरेलु मैदानमा हुनेछ ।