• १४ जेष्ठ २०८१, सोमबार
  •      Mon May 27 2024
  •   Unicode
Logo

आजको आईपीएल: प्लेअफको सम्भावना कायम गर्न गुजरातले कोलकातालाई जित्नैपर्नेएजेन्सी । इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल) को ६३औं खेलमा आज गुजरात टाइटन्सले कोलकाता नाइट राइडर्सको सामना गर्दैछ । गुजरातको होम ग्राउन्ड नरेन्द्र मोदी स्टेडियममा हुनलागेको खेल नेपाली समयअनुसार बेलुकाको ७:४५बजेबाट सुरु हुनेछ । दुवै टोली यो सिजन पहिलो पटक आमनेसामने हुँदैछन् ।

आज गुजरात र कोलकाता सिजनको १३औं खेल खेल्दैछन् । कोलकाताले १२ खेलमध्ये ९ जित र ३ खेलमा हार बेहोरेको छ । टोली अंक तालिकाको शीर्ष स्थानमा रहदै प्लेअफमा पुगिसकेको छ। अर्कोतर्फ, १२ खेलमध्ये ५ जित र ७ हारेको गुजरात १० अंकसहित ८ नम्बरमा छ । टाइटन्सलाई प्लेअफको आशा कायम राख्न आजको खेलमा जित आवश्यक छ ।

दुवै टोली चौथो पटक आमनेसामने हुँदै

आइपिएलमा चौथो पटक टाइटन्स र नाइट राइडर्स भिड्दैछन् । यी दुईबीच अहिलेसम्म ३ खेल भइसकेका छन् । गुजरातले २ र कोलकाताले १ जित हात पारेको छ । नरेन्द्र मोदी स्टेडियममा दुवै टोली एकपटक भिडेका थिए, उक्त खेलमा केकेआर ३ विकेटले विजयी भएको थियो।

साई सुदर्शन जीटी शीर्ष रन स्कोरर

पहिलो दुई सिजनमा प्लेअफमा पुग्ने जीटीको प्रदर्शन यस सिजनमा भने खास भएन। साई सुदर्शन र कप्तान शुभमन गिल बाहेक टोलीका कुनै पनि ब्याट्सम्यान राम्रो लयमा छैनन् । टोलीका लागि साई सुदर्शनले सर्वाधिक रन बनाएका छन् । उनको नाममा १२ खेलमा ५२७ रन बनाएका छन् । बलिङमा मोहित शर्मा शीर्ष स्थानमा छन् । उनले १३ विकेट लिएका छन् ।

केकेआरका लागि नारायणको सर्वाधिक रन

यस सिजनमा कोलकाताको उत्कृष्ट लय जारी छ । टोलीका ब्याट्सम्यान पनि उत्कृष्ट लयमा छन् । टोलीका लागि सुनिल नारायण र फिलिप साल्टले ४ सयभन्दा बढी रन बनाएका छन् । जहाँ कप्तान श्रेयस अय्यर र वेंकटेश अय्यरले दुई सयभन्दा बढी रन बनाएका छन् । नारायण ४६१ रन बनाएर टिमका सर्वाधिक स्कोरर बनेका छन् । वरुण चक्रवर्ती १२ खेलमा १८ विकेट लिएर सर्वाधिक विकेट लिने खेलाडी हुन् ।

गुजरात टाइटन्सको सम्भावित प्लेइङ-११:

शुभमन गिल (कप्तान), साई सुदर्शन, डेभिड मिलर, शाहरुख खान, म्याथ्यु वेड (विकेटकिपर), राहुल तेवाटिया, राशिद खान, नूर अहमद, उमेश यादव, मोहित शर्मा र कार्तिक त्यागी।

ईम्प्याक्ट प्लेयर: सन्दीप वारियर।

कोलकाता नाइट राइडर्सको सम्भावित प्लेइङ-११:

श्रेयस अय्यर (कप्तान), फिल साल्ट (विकेटकीपर), सुनील नारायण, भेंकटेश अय्यर, नितिश राना, रिंकु सिंह, आन्द्रे रसेल, रमनदीप सिंह, मिचेल स्टार्क, वरुण चक्रवर्ती र हर्षित राना।

ईम्प्याक्ट प्लेयर: वैभव अरोरा।