• ९ जेष्ठ २०८१, बुधबार
  •      Wed May 22 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   आईपीएलः बैंगलोरलाई हराउँदै राजस्थान क्वालिफायर २ मा, फाइनल पुग्न हैदरावादसँग भिड्ने ★   वीर अस्पतालको अनुगमनमा जे देखियो… ★   सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री ★   स्वयम्भूनाथ परिसरमा सागा दावाको उत्सव-फोटो फिचर ★   गृहमन्त्री लामिछानेमाथि छानबिन गर्न राप्रपाको माग ★   पृथ्वीको तापक्रम १.५ डिग्री माथि बढ्न नदिन सबैको पहल आवश्यक ★   श्रीराम चिनी मिलको समस्या समाधान गर्न कार्यदल ★   गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्ध रिट दर्ता गर्न सर्वोच्चको आदेश ★   सन्दीपलाई लिएर क्यान सचिव पारस अमेरिकी दूतावासमा ★   राज्यका निकायप्रति नागरिकको विश्वास बढाउन सकिएन स्वतः बढ्ने निरासाले आक्रोश जन्माउँछ: गृहमन्त्री लामिछाने

पुछारको गुजरातले चौंथो स्थानको चेन्नईसँग खेल्दैकाठमाडौँ । इन्डियन प्रिमियर लिग (आईपीएल)को ५९ औं खेलमा आज गुजरात टाइटन्सले चेन्नई सुपर किंग्सको सामना गर्दैछ ।

खेल साँझ ७ः४५ बजेदेखि गुजरातको नरेन्द्र मोदी स्टेडियममा हुनेछ । जारी सिजनमा दुई टोली दोस्रो खेल पटक भिड्दैछन् । पछिल्लो खेलमा चेन्नई ६३ रनले विजयी भएको थियो ।

गुजरात र चेन्नईले १२ औं खेल खेल्नेछन् । गुजरातले ११ मध्ये ४ खेल मात्रै जितेको छ भने ७ खेलमा पराजित भएको छ । टोली अंक तालिकाको पुछारमा छ । यता, ११ खेलमध्ये ६ मा जित र ५ हार ब्यहोरेको चेन्नई १२ अंकसहित चौथो स्थानमा छ । आजको खेल जितेर चेन्नईले प्लेअफका लागि आफ्नो स्थान बलियो बनाउने छ ।

दुबै टोलीबीचको हेड टु हेड बराबर छन् । यी दुईबीच ६ वटा आईपीएल खेल भएका छन् । गुजरातले ३ मा र चेन्नई ३ मा विजयी भएका छन् । चेन्नईले पछिल्ला तीन खेल जितेको छ ।

नरेन्द्र मोदी स्टेडियममा दुवै टोली दुई पटक आमनेसामने भएका थिए, जसमा एक पटक गुजरातले जित्यो र एक पटक चेन्नईले जित्यो । गत सिजनको फाइनल पनि यही मैदानमा भएको थियो, जसमा चेन्नई ५ विकेटले विजयी भएको थियो ।

पहिलो दुई सिजनमा प्लेअफमा पुगेको जीटी टोलीको प्रदर्शन यस सिजनमा खास रहेन । हाल टोली अंक तालिकाको पुछारमा छ । साई सुदर्शन र कप्तान शुभमन गिल बाहेक टोलीका कुनै पनि ब्याट्सम्यान राम्रो लयमा छैनन् । टोलीका लागि साई सुदर्शनले सर्वाधिक रन बनाएका छन् । उनको नाममा ११ खेलमा ४२४ रन छन् । बलिङमा मोहित शर्मा शीर्ष स्थानमा छन् । उनले १० विकेट लिएका छन् ।

चेन्नईका कप्तान रुतुराज गायकवाड टोलीका सर्वाधिक स्कोरर हुन् । उनले ११ खेलमा ५ सय ४१ रन बनाएका छन् । उनी बाहेक अलराउन्डर शिवम दुबे पनि उत्कृष्ट फर्ममा छन् । टोलीका शीर्ष दुई विकेट लिने खेलाडी मुस्ताफिजुर रहमान र मथिश पाथिराना स्वदेश फर्किएका छन् । टोलीका तेस्रो सर्वाधिक स्कोरर तुषार देशपाण्डे आजको खेलका लागि उपलब्ध हुनेछन् ।

नरेन्द्र मोदी स्टेडियमको पिच ब्याट्सम्यानका लागि सहयोगी सावित भएको छ । अहिलेसम्म यहाँ ३४ आईपीएल खेल खेलिएका छन् । १४ खेलमा पहिलो इनिङ्समा ब्याटिङ गरेको टोलीले जितेको छ भने १८ खेलमा पछ्याउने टोलीले जित हासिल गरेको छ । यहाँको उच्चतम टिम स्कोर २३३/३ हो, जुन गुजरातले गत सिजन मुम्बई इन्डियन्स विरुद्ध बनाएको थियो ।