• १० जेष्ठ २०८१, बिहीबार
  •      Thu May 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   भूमेस्थानमा पूजा, आराधना गरी मनाइँदै उँभौली पर्व ★   अहिंसा नै शान्ति र मैत्रीको आधारशिला ★   आईपीएलः बैंगलोरलाई हराउँदै राजस्थान क्वालिफायर २ मा, फाइनल पुग्न हैदरावादसँग भिड्ने ★   वीर अस्पतालको अनुगमनमा जे देखियो… ★   सद्भाव फैलाउन बुद्ध शिक्षामा विश्वास गरौँ : प्रधानमन्त्री ★   स्वयम्भूनाथ परिसरमा सागा दावाको उत्सव-फोटो फिचर ★   गृहमन्त्री लामिछानेमाथि छानबिन गर्न राप्रपाको माग ★   पृथ्वीको तापक्रम १.५ डिग्री माथि बढ्न नदिन सबैको पहल आवश्यक ★   श्रीराम चिनी मिलको समस्या समाधान गर्न कार्यदल ★   गृहमन्त्री र महान्यायाधिवक्ताविरुद्ध रिट दर्ता गर्न सर्वोच्चको आदेश

टी–२० विश्वकपको टोलीमा नपरेपछि न्युजिल्याण्डका शक्तिशाली ब्याट्सम्यानले लिए सन्यासएजेन्सी । न्यूजिल्याण्डका दिग्गज ब्याट्सम्यान कोलिन मुनरोले शुक्रबार अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटलाई बिदाइ गरेका छन् । ३७ वर्षीय मुनरोले आफ्नो आधिकारिक सामाजिक सञ्जालमार्फत अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटबाट सन्यासको घोषणा गरेका हुन् । दक्षिण अफ्रिकामा जन्मेका मुनरो न्युजिल्याण्ड क्रिकेट जगतमा आफ्नो कीर्तिमान तोड्ने प्रदर्शनका लागि परिचित छन् ।

कोलिन मुनरोले २०२४ को टी–२० विश्वकपका लागि न्युजिल्यान्डको टोलीमा स्थान पाएनन्, त्यसपछि उनले सन्यास लिने निर्णय गरे । आफ्नो भावना व्यक्त गर्दै मुनरोले भने, ‘मेरो अन्तिम अन्तर्राष्ट्रिय खेल भएको केही समय बितिसक्दा पनि मैले आफ्नो फ्रेन्चाइज टी–२० फर्मका आधारमा पुनरागमन गर्न सक्ने आशा कहिल्यै छोडेको थिइनँ ।’

मुनरोले २०१२ मा दक्षिण अफ्रिका विरुद्ध आफ्नो टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय डेब्यू खेल खेले । उनले १२२ सीमित ओभरका खेलहरूमा न्यूजील्याण्डको प्रतिनिधित्व गरे र धेरै रेकर्डहरू बनाए । कोलिन मुनरोले सन् २०१३ मा दक्षिण अफ्रिकाविरुद्ध आफ्नो एकमात्र टेस्ट खेलेका थिए ।

यदि हामी कोलिन मुनरोको उपलब्धिलाई हेर्छौं भने, बायाँ हाते ब्याट्सम्यानले २०१८ मा माउन्ट माउन्गानुईमा वेस्ट इन्डिज विरुद्ध ४७ बलमा शतक बनाए, जुन त्यसबेला न्यूजील्याण्डका लागि सबैभन्दा छिटो टी–२० शतक थियो । यसबाहेक कोलिन मुनरोले टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा तीन शतक प्रहार गर्ने पहिलो खेलाडी बनेपछि इतिहासको पानामा आफ्नो नाम दर्ता गराए ।

मुनरोले सन् २०१६ मा अकल्याण्डको इडेन पार्कमा श्रीलंकाविरुद्ध १४ बलमा अर्धशतक बनाएका थिए । यो टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेटमा न्यूजिल्याण्डको लागि सबैभन्दा छिटो अर्धशतक र विश्वको चौथो छिटो अर्धशतक थियो । टी२० विश्वकपमा स्थान नपाए पनि न्युजिल्यान्ड क्रिकेटमा मुनरोको योगदान सराहनीय छ । उनले २०१९ विश्वकपको फाइनलमा महत्वपूर्ण भूमिका खेलेका थिए । मुनरोले आफू फ्रेन्चाइजी क्रिकेट खेल्न जारी राख्ने स्पष्ट पारेका छन् ।