• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo

एक व्यक्तिको नाकभित्र १५० जीवित कीराहरू भेटिएपछि…एजेन्सी । बारम्बार नाकबाट रगत बगिरहेको गुनासो गर्दै डाक्टरलाई भेट्न आएका बिरामीले अस्पतालका सबैजनालाई स्तब्ध बनाएका छन् । अहिले उक्त घटनाको भाइरल भिडियो हेरेर मानिसहरु अचम्मित भएका छन् ।

परीक्षणको क्रममा, डाक्टरले बिरामीको नाक भित्र १५० जीवित कीराहरू भेट्टाए । यो डरलाग्दो भिडियो फ्लोरिडाको हो । अनलाइनमा सार्वजनिक भएको भिडियोमा डरलाग्दो दृश्य देखाइएको छ । यसमा डाक्टरहरूले मानिसको नाकबाट सयौं जिउँदो कीरा निकालिरहेका छन् ।

रिपोर्टका अनुसार, एक व्यक्ति महिनौंदेखि कमजोर महसुस गर्दै र बारम्बार नाकबाट रगत बग्ने समस्याबाट पीडित भएपछि एचसीए फ्लोरिडा मेमोरियल अस्पताल पुगेका थिए ।परीक्षणका क्रममा बिरामीको नाकमा करिब १ सय ५० जिउँदो कीरा बसेका कारण बिरामीलाई यस्तो समस्या भएको चिकित्सकले थाहा पाए ।

फस्र्ट कोस्ट न्यूजले बिरामीलाई उद्धृत गर्दै यो समाचार प्रकाशित गरेको छ । रिपोर्टमा विरामीले भने, ‘केही घण्टामै मेरो अनुहार सुन्नियो, ओठ सुन्निन थाल्यो, बोल्न पनि गाह्रो भयो । नाकबाट रगत बग्न थाल्यो, केही बेर रोकिएपछि नाकबाट लगातार रगत बग्न थाल्यो । जबसम्म मेरो नाकबाट रगत आउन बन्द भयो, म उठेर बाथरुम जान पनि सकिनँ । ’

करिब ३० वर्षअघि न्यूरोब्लास्टोमाका कारण आफ्नो रोग प्रतिरोधात्मक क्षमता निकै कमजोर भएको बिरामीले बताए । उपचारका क्रममा उनको नाकमा रहेको क्यान्सरको ट्युमर निकालिएको थियो । लामो समयपछि सन् २०२३ मा उनीमा फेरि नाकमा समस्याको लक्षण देखा पर्न थाल्यो । यसबाट हैरान भएर उनी डा. डेभिड कार्लसनकहाँ गए ।

डा. कार्लसनले भने, ‘धन्यवाद, बिरामीले मलाई नाकबाट बगिरहेको रगतलाई नजिकबाट हेर्न आग्रह गरे । त्यसैले हामीले क्यामेरा लिएर नाकमा हेर्यौं । तब कुरा प्रकाशमा आयो ।’ डाक्टरले बिरामीको ‘नाक र साइनस प्वाल’ भित्र दर्जनौं जीवित कीराहरू क्रल गरिरहेको पत्ता लगाए ।

डाक्टरले ती सूक्ष्म कीरा वा माइक्रोस्कोपिक कीराहरू नभएको बताए । ती कीराले खाना खाँदा दिसा पनि निस्कने गरेको उनले बताए । कीराहरूको मल र तिनीहरूको लार्भाले विषाक्त वातावरण सिर्जना गर्दछ । यसले सूजन निम्त्याउँछ । किनकी बिरामीको नाकमा अनौठो परिवर्तन देखिएको थियो ।

युट्युबमा मानिसको नाकभित्र जिउँदै किरा देखेको भिडियो शेयर गरिएको थियो । युट्युबले भिडियो हेर्नेलाई चेतावनी समेत दिएको छ । युट्युबमा भिडियो हेरेर मानिसहरुले विभिन्न खालका प्रतिक्रिया पनि दिएका छन् ।