• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo

गठबन्धन सरकारका कारण देश बर्बाद भयो: एमाले सांसद श्रेष्ठकाठमाडौँ । राष्ट्रिय सभा सदस्य भैरवसुन्दर श्रेष्ठले गठबन्धन सरकारका कारण देश बर्बाद भएको बताउनुभएको छ ।

बुधवार राष्ट्रिय सभाको बैठकमा बोल्दै उहाँले यस्तो बताउनुभएको हो । उहाँले देशमा भयावह स्थिति सिर्जना भएको र दिनप्रतिदति देश असफलतातिर गएको बताउनु भयो । उहाँले । देशमा भ्रष्टाचारले सीमा नाघेको र सुशासन कायम नरहेको जिकिर गर्नुभयो ।

उहाँले नेकपा एमाले ०८४ मा बहुमतका साथ आफ्ना योजना लिएर सरकारमा आउने दाबी गर्नुभयो । उहाँले इतिहासमा सबैभन्दा कमजोर सरकार अहिलेको भएको बताउनु भयो । अहिलेको सरकारले देशको सार्वभौम सत्ता, नेपालको स्वाभिमान, नेपाली स्वाधिनतालाई कमजोर बनाउने काम तथ्य प्रमाणले प्रमाणित गरेको बताउनु भयो ।

उहाँले भन्नुभयो, ‘देशमाथि जुन भयावह स्थिति सिर्जना भएको छ । देश असफलतातिर गएको छ । देश अराजकतातिर गएको छ । देशमा भ्रष्टाचार भएको छ । देशमा सुशासन कायम छैन । यि सवालहरुमा हामीले कुरा उठाउँदा सत्तामा जानुपर्छ भन्ने मान्यता होइन । मिसन ०८४ मा नेकपा एमाले आफ्नो योजना लिएर बहुमतका साथ आउँछ । इतिहासमा सबैभन्दा कमजोर सरकारमा रुपमा अहिलेको सरकार छ । अहिलेको जस्तो राष्ट्रियता कमजोर कहिल्यै पनि भएको थिएन । प्रचण्ड नेतृत्वको सरकारले देशको सार्वभौम सत्ता, नेपालको स्वाभिमान, नेपाली स्वाधिनतालाई कमजोर बनाउने काम तथ्य प्रमाणले प्रमाणित गरेको छ । वर्तमान सरकारकै कारण देश बर्बाद भएको छ ।’

सांसद श्रेष्ठले गठबन्धन सरकार समग्र रुपमा असफल भएको बताउनु भयो ।