• ७ श्रावण २०८१, सोमबार
  •      Mon Jul 22 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीन सम्बन्ध गुणात्मक रूपमा मजबुत हुँदै ★   कम्युनिष्ट पार्टीका संस्थापक महासचिव पुष्पलालको ४६ औं स्मृति दिवस मनाईदै ★   प्रतिनिधिसभा बैठक बस्दै : प्रधानमन्त्रीसँग सांसदको प्रश्नोत्तर ★   काठमाडौंमा भारी वर्षा, तटीय क्षेत्रमा सतर्कता अपनाउन आह्वान ★   अवरुद्ध बेनी–दरबाङ सडक दश दिनपछि खुल्यो ★   मधेश र कर्णालीबाहेकका प्रदेशमा आज भारी वर्षाको सम्भावना ★   चौतर्फी दबाबपछि अमेरिकी राष्ट्रपति दौडबाट पछि हटे बाइडेन, कमला ह्यारिसलाई समर्थन ★   एसिसी महिला एसिया कप: पाकिस्तानसँग नेपाल नौ विकेटले पराजित ★   काठमाडौंमा चिनियाँ जनमुक्ति सेनाको ९७ औं स्थापना दिवस ★   गुरूप्रति श्रद्धाभाव प्रकट गर्दै मनाइयो गुरू पूर्णिमा

जय शाहले एसीसी अध्यक्षबाट राजीनामा दिन सक्ने, आईसीसी अध्यक्षमा चुनाव लड्ने तयारीएजेन्सी । जय शाहले एसियाली क्रिकेट काउन्सिल (एसीसी)को अध्यक्ष पदबाट राजीनामा दिन सक्नेछन् ।

भारतीय क्रिकेट कन्ट्रोल बोर्ड (बीसीसीआई)मा सचिव पदमा कार्यरत शाहले आईसीसी अध्यक्ष पदका लागि चुनाव लड्ने छन् । त्यसैले उनले एसीसीको पद छाड्न सक्ने बताइएको छ ।

एसीसीको वार्षिक साधारण सभा आज अर्थात मङ्गलबारदेखि इन्डोनेसियाको बालीमा सुरु हुँदैछ । बैठक २ दिनसम्म चल्नेछ । बैठकमा एसीसीको प्रसारण अधिकारबारे पनि निर्णय हुने छ ।

एसीसी अध्यक्ष पदका लागि प्रत्येक २ वर्षमा एकपटक निर्वाचन हुने गरेको छ, जय शाहले हाल आफ्नो पदको एक वर्ष पूरा गरेका छन् । आईसीसीको अध्यक्ष पदका लागि लड्नु पर्ने भएकाले आगामी निर्वाचनअघि नै उनले पद छाड्ने विश्वास गरिएको छ ।

यसै वर्षको नोभेम्बरमा अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट काउन्सिल (आइसिसी)को निर्वाचन हुँदैछ, त्यसअघि एसीसीको बैठकमा शाहले आईसीसीको अध्यक्षमा उम्मेदवारी दिने कि नदिने भन्ने टुंगो लाग्ने बताइएको छ ।