• १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
  •      Sun Feb 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सबै सरकारी अस्पताल शैक्षिक संस्थाका रुपमा विकास हुनुपर्छ: उपकुलपति बस्नेत ★   नेपाललाई पहिलो सफलता ★   नेदरल्यान्ड्सको सानदार सुरुवात ★   न्युजिल्याण्डविरुद्ध अष्ट्रेलियाको क्लीन स्वीप ★   फुटबलर मनिष डाँगीको घरमा चोरी, तीन जना पक्राउ ★   ईलाम र बझाङमा बैशाख १५ गते उपनिर्वाचन गर्ने आयोगको निर्णय ★   विद्यमान राजनीतिक व्यवस्था चाहिँदैन भन्ने अधिकार पनि संविधानले दिएको छ: सांसद शाही ★   बुर्तिबाङ प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र २८ वर्षपछि प्रदेशस्तरीय अस्पताल बन्दै ★   संविधानले दिएको सेवा सुविधा लिएर संविधानको बिरोध गर्न मिल्दैन: सांसद सापकोटा ★   नेपालले नेदरल्यान्ड्सलाई दियो १७३ रनको सामान्य लक्ष्य

आईसीसीद्वारा श्रीलंका क्रिकेट बोर्डको निलम्बन फुकुवाएजेन्सी । अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट काउन्सिल (आईसीसी)ले श्रीलंका क्रिकेट बोर्ड (एसएलसी) माथिको निलम्बन फुकुवा गरेको छ ।

काउन्सिलले आइतबार जारी गरेको विज्ञप्तिमा बोर्डमा अब सरकारको हस्तक्षेप नरहेको बताएको छ । यस्तो अवस्थामा बोर्ड तत्काल प्रभावबाट पुनर्स्थापित हुन्छ ।

सरकारको हस्तक्षेपपछि आईसीसीले नोभेम्बर–२०२३ मा भएको विश्वकपमा श्रीलंकाको बोर्डलाई निलम्बन गरेको थियो । एकदिवसीय विश्वकपमा निराशाजनक प्रदर्शनका कारण त्यहाँको खेलकुद मन्त्रालयले नोभेम्बर ६ मा श्रीलंका क्रिकेट बोर्ड (एसएलसी) बर्खास्त गरेको थियो ।

एसएलसी निलम्बन गर्दा आईसीसीले कुनै पनि आईसीसी सदस्यको काममा सरकारी हस्तक्षेप नहुने बताएको थियो तर पछिल्ला केही दिनदेखि श्रीलंकाको बोर्डले खुलेर काम गर्न सकेको छैन ।

यही निलम्बनका कारण श्रीलंकाले पुरुष यू–१९ विश्वकपको आयोजकत्व गुमाउनु परेको थियो । यो प्रतियोगिता दक्षिण अफ्रिकामा हुँदैछ । श्रीलंकाको टोलीले आफ्ना दुवै खेल जितेर तेस्रो लिग खेल अस्ट्रेलियासँग खेल्दैछ ।