• १३ फाल्गुन २०८०, आईतवार
  •      Sun Feb 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   बुर्तिबाङ प्राथमिक स्वास्थ्य केन्द्र २८ वर्षपछि प्रदेशस्तरीय अस्पताल बन्दै ★   संविधानले दिएको सेवा सुविधा लिएर संविधानको बिरोध गर्न मिल्दैन: सांसद सापकोटा ★   नेपालले नेदरल्यान्ड्सलाई दियो १७३ रनको सामान्य लक्ष्य ★   सहकारीपीडितको समस्या समाधान गर्न सरकारको ध्यानाकर्षण ★   जापान नेपालको हितैषी मित्र र भरपर्दो विकासको सहयात्री: राष्ट्रपति पौडेल ★   नेपालले ४४ ओभरमा आठ विकेट गुमाएर १४२ रन बनायो ★   सासंद खतिवडाको कटाक्ष: कुचो र क्यामरा बोकेर मन्त्री किराँती मन्त्रालयमा, काम भने कमिसनको चक्करमा ★   जापानले भूकम्प पीडितका लागि थप ६६ करोड डलर खर्च गर्ने ★   मानसिक स्वास्थ्यमा सरकारले चासो देखाएन: सांसद बराल ★   शान्ताको अचार उद्योगलाई केपी ओलीको शुभकामना

कमिन्स ‘आईसीसी पुरुष क्रिकेटर अफ दि इयर’ घोषितकाठमाडौँ । अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट परिषद् (आईसीसी)ले जनवरी २५ (बिहीबार) आईसीसी ‘पुरुष क्रिकेटर अफ दि इयर’को घोषणा गरेको छ ।

अष्ट्रेलियाका कप्तान प्याट कमिन्सले विराट कोहली, रविन्द्र जडेजा र ट्राभिस हेडलाई पछि पार्दै सर गारफिल्ड सोबर्स ट्रफी कब्जा गरे ।

अस्ट्रेलियाले सन् २०२३ मा प्याट कमिन्सको नेतृत्वमा दुईवटा आईसीसी प्रतियोगिता जितेको छ । विश्व टेस्ट च्याम्पियनसिपको फाइनलमा भारतलाई पराजित गर्दै उपाधि जितेको अष्ट्रेलियाले त्यसपछि एकदिवसीय विश्वकपमा भारतलाई नै पराजित गर्दै छैटौं पटक विश्व च्याम्पियन बन्यो ।

कमिन्सले आफ्ना देशका ट्राभिस हेड र भारतीय जोडी विराट कोहली र रविन्द्र जडेजालाई पछाडि पार्दै यो उपाधि जितेका हुन् । कमिन्सले सन् २०२३ मा २४ खेलमा ४२२ रन र ५९ विकेट लिएका छन् । कमिन्सको नेतृत्वमा अस्ट्रेलियाले एशेज शृंखलालाई सफलतापूर्वक रक्षा गरेको थियो ।

एक खेलाडीको रूपमा, कमिन्सले टेस्ट खेलहरूमा अलराउन्ड प्रदर्शन गरे । उनले अस्ट्रेलियाका लागि फास्ट बलिङ आक्रमणमा महत्वपूर्ण भूमिका खेलेका थिए ।

एकदिवसीय खेलमा उनले तल्लो क्रममा धेरै महत्वपूर्ण इनिङ खेले । उनले भारतविरुद्धको फाइनल खेलमा ट्राभिस हेडसँगै टोलीलाई सम्हालेका थिए ।