• ९ असार २०८१, आईतवार
  •      Sun Jun 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपाल–चीनबीचको सम्बन्ध नयाँ उचाइमा पुगेको छ: उपाध्यक्ष घिमिरे ★   लैंगिक समानता घरबाटै सुरु गरौ, लैंगिक हिंसा अन्त्य गरौ ★   ‘मिस ग्राण्ड नेपाल-२०२४’को आवेदन खुला ★   गाग्रीमा पानी ओसार्ने समस्या समाधान हुन्छः खानेपानीमन्त्री राई ★   शहरी विकास मन्त्रालयको बजेट असन्तुलित रहेको भन्ने भनाईमा सत्यता छैनः मन्त्री बुढा ★   वैदेशिक रोजगारीमा जाने ९६ प्रतिशत नागरिक ठगिएका छन्, टुलुटुलु हेरेर बस्न सक्दिनँः मन्त्री अर्याल ★   दक्षिणी मेक्सिकोमा एक हप्ताभित्र दुई नगर प्रमुखको हत्या ★   टी–२० विश्वकपको इतिहासमा पहिलो खेल खेलेका वेस्ट इन्डिज र दक्षिण अफ्रिका भिड्दै ★   जिबी राईलाई पक्राउ गर्ने नियत गृहमन्त्रीको छैन: प्रकाशशरण महत ★   प्रधानमन्त्री बलियो हुनुहुन्छ, उहाँकै कमाण्डमा देश अघि बढ्छ: महेश बर्तौला

टी–२० सिरीजको तेस्रो खेलमा अष्ट्रेलियासँग हारेको भारतले टिममा गर्नसक्छ यी परिवर्तनएजेन्सी । भारत र अष्ट्रेलियाबीचको पाँच खेलको टी–२० अन्तर्राष्ट्रिय सिरिजको चौथो खेल भोलि रायपुरमा हुँदैछ । रायपुरको सहीद वीर नारायण सिंह मैदानमा हुन लागेको खेल नेपाली समयअनुसार बेलुकाको ७:१५ बजेबाट सुरु हुदैछ ।

सूर्यकुमार यादवको कप्तानीमा रहेको भारतीय टोली अष्ट्रेलियाविरुद्धको पाँच खेलको शृङ्खलामा २–१ ले अगाडि छ । यदि टीम इन्डियाले चौथो टी-२० खेल जित्यो भने सिरीज जित्नेछ । टीम इन्डियासँग अष्ट्रेलियाविरुद्धको टी–२० सिरिज जितेर २०२३ विश्वकपको फाइनलमा भएको हारको बदला लिने मौका छ । तेस्रो टी–२० खेलमा भारत अष्ट्रेलियासँग पराजित भएको थियो । यस्तो अवस्थामा चौथो टी–२० खेलका लागि टीम इन्डियाको प्लेइङ इलेभेनमा ठूलो परिवर्तन हुनसक्छ ।

ओपनिंग कम्बिनेसन

भारतका ऋतुराज गायकवाड र यशस्वी जैसवालको जोडी निकै खतरनाक छ । यी दुबै ब्याट्सम्यान पावर प्लेमा रन बनाउन माहिर छन् । तेस्रो टी–२० म्याचमा रुतुराज गायकवाडले टी–२० क्रिकेटमा उत्कृष्ट शतक बनाएका थिए । उनका शतकका बाबजुत पनि टीम इन्डियाले हार बेहोर्नुपरेको थियो । चौथो टी–२० खेलमा पनि यशस्वी जैसवाल र ऋतुराज गायकवाडले ओपनिङ गर्न सक्नेछन् । यशस्वी जैसवाल र ऋतुराज गायकवाड एकै क्षणमा खेल परिवर्तन गर्न माहिर छन् ।

मिडिल अर्डर

चौथो टी–२० खेलमा विकेटकिपर ब्याट्सम्यान इशान किशनले तेस्रो नम्बरमा ब्याटिङ गर्न सक्छन् । श्रेयस अय्यर चौथो नम्बरमा ब्याटिङमा आउन सक्छन्। यस्तो अवस्थामा तिलक वर्माले प्लेइङ इलेभेनबाट बाहिर बस्नु पर्ने हुनसक्छ । कप्तान सूर्यकुमार यादव ५ नम्बरमा ब्याटिङ गर्न आउन सक्छन् । भारतीय टिम व्यवस्थापनले फिनिशर रिंकु सिंहलाई प्लेइङ इलेभेनमा ६ नम्बरमा ब्याटिङ गर्ने मौका दिन सक्नेछ ।

अलराउन्डर

अष्ट्रेलियाविरुद्धको चौथो टी–२० खेलमा अलराउन्डर वासिङ्टन सुन्दरलाई ७ नम्बरमा ब्याटिङ गर्ने मौका दिइनेछ । वासिङ्टन सुन्दरले अफ स्पिन बलिङबाट ब्याटिङमा टीम इन्डियालाई बलियो बनाउनेछन् । यदि वासिङ्टन सुन्दर खेले भने अक्षर पटेल प्लेइङ इलेभेनबाट बाहिर बस्नुपर्ने हुनसक्छ ।

बलिङ

लेग स्पिनर रवि बिश्नोईलाई स्पिन बलिङमा समावेश गर्न सकिन्छ। अष्ट्रेलियाका लागि रवि बिश्नोई सबैभन्दा ठूलो खतरा साबित हुनसक्छन् । कप्तान सूर्यकुमार यादवले फास्ट बलरमा प्रसिद्ध कृष्ण, आवेश खान र दीपक चाहरलाई मौका दिनेछन् । फास्ट बलर अर्शदीप सिंह प्लेइङ इलेभेनबाट बाहिरिने सम्भावना रहेको छ ।

चौथो टी–२० खेलका लागि भारतको सम्भावित प्लेइङ इलेभेन

रुतुराज गायकवाड, यशस्वी जैसवाल, इशान किशन (विकेटकीपर), श्रेयस अय्यर, सूर्यकुमार यादव (कप्तान), रिंकु सिंह, वाशिंगटन सुन्दर, दीपक चाहर, रवि बिश्नोई, आवेश खान र प्रशिद कृष्ण।