• ५ असार २०८१, बुधबार
  •      Wed Jun 19 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   नेपालमा प्रत्येक वर्ष ५.०६ प्रतिशतका दरले लागुऔषध प्रयोगकर्ताको संख्या बढ्दै ★   असार ७ गतेदेखि ९ गतेसम्म प्रथम सहकारी रोजगार मेला–२०८१ हुँदै ★   शिलाजीतमा यस्तो के छ, जसले शरीरलाई अपार शक्ति दिन्छ ? ★   मन्त्रालयको बजेट पुन:लेखन गर्नुपर्छ: प्रमुख सचेतक लेखक ★   प्रधानमन्त्री आफैँ खेलकुद क्षेत्रमा गम्भिर बन्नुपर्छ: मेटमणि चौधरी ★   दीपेन्द्रसिंह ऐरीको छलाङः टी-२० विश्व वरीयताको अलराउन्डरको छैटौं स्थानमा उक्लिए ★   संसदीय छानबिन विशेष समिति कानूनी परामर्शमा ★   सरकारले दुध किसानलाई वक्यौता रकम तत्काल उपलब्ध गराउनुपर्छ: दीपकबहादुर सिंह ★   सरकारले राष्ट्रिय खेलाडीलाई आवश्यक मासिक तलवको व्यवस्था गर्न नसकेकोमा एमाले सचिव आचार्य असन्तुष्ट ★   श्रद्धा कपुरले राहुलसँगको रिलेसनसिपको पुष्टि गरिन्

ब्याटमा प्यालेस्टिनी झण्डा प्रयोग गर्ने पाकिस्तानी खेलाडीलाई सजाय माफीएजेन्सी । पाकिस्तान क्रिकेट बोर्ड प्रायः कुनै न कुनै कारणले चर्चामा रहन्छ । कहिले केही निर्णयका कारण र कहिले प्रदर्शनका कारण पीसीबी चर्चामा रहन्छ । हालै पाकिस्तान क्रिकेट बोर्ड (पीसीबी)ले आफ्नो एउटा निर्णयबाट पछि हटेको छ ।

पीसीबीले घरेलु खेलमा ब्याटमा प्यालेस्टाइनको झण्डा देखाएको भन्दै ब्याट्सम्यान आजम खानलाई लगाइएको म्याच शुल्कको ५० प्रतिशत जरिवाना पूर्णतया माफ गरेको छ । मंगलबार यो निर्णय लिइएको थियो, जबकि एक दिन अघि पीसीबीले कारबाही गर्दै १०० ब्याट्सम्यानलाई जरिवाना गरेको थियो ।

पाकिस्तानी टोलीका पूर्व कप्तान मोइन खानका छोरा आजम खानलाई दुई दिनअघि पीसीबी म्याच रेफ्रीले म्याच फीको ५० प्रतिशत जरिवाना लगाएको थियो, किनभने उनको ब्याटमा प्यालेस्टिनी स्टिकर थियो ।

विकेटकिपर ब्याट्सम्यानले खेलको क्रममा अम्पायरको निर्देशन पालना नगरेपछि आजम खानले पीसीबी आचार संहिताको धारा २.४ उल्लङ्घन गरेको पाइएको थियो । यसका बाबजुद पनि पीसीबीले जरिवाना आधा गर्नुको पछाडि कुनै कारण बताएको छैन र आजमले प्रतियोगिताको भविष्यका खेलहरूमा आफ्नो ब्याटबाट स्टिकर हटाउन राजी छन् वा छैनन् भन्ने पनि बताएको छैन ।

आईसीसीको नियम अनुसार खेलाडी वा टोली अधिकारीको क्रिकेट संघ र पीसीबीको क्रिकेट अपरेसन विभागले पूर्व स्वीकृति नदिएसम्म राजनीतिक, धार्मिक वा जातीय गतिविधिमा संलग्न व्यक्तिगत सन्देशहरू प्रदर्शन गर्न खेलाडी र टोलीका अधिकारीहरूलाई अनुमति रहँदैन ।