• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   प्रधानमन्त्रीको आवाजलाई नै नसुनि बजेट पारित भयो: सांसद खतिवडा ★   केदार कार्कीको रिट खारेज, मुख्यमन्त्रीमा हिक्मत कार्कीको निरन्तरता ★   बजेट शतप्रतिशत कार्यान्वयन गर्न सरकारले सामथ्र्य देखाउनुपर्छ: प्रमुख सचेतक बर्तौला ★   टेलिभिजन शोमा गरेको टिप्पणीलाई लिएर स्वस्तिमा र साम्राज्ञीले मागे जसितासँग माफी ★   अस्पताल भर्ना भएपछि पानी सङ्कटको विषयमा जारी भारतिय जलमन्त्रीको भोक हडताल समाप्त ★   आयकर ऐनको दफा ५७ लगानी प्रोत्साहनका लागि संशोधन गरिएको हो: अर्थमन्त्री पुन ★   बलिउड स्टारको पारिश्रमिक लगातार बढेपछि अनिल कपुरले दिए फ्रिमा काम गरेको उदाहरण ★   धनराजको घोषणा: मैले एक रुपैयाँ पनि भ्रष्टाचार गरेको प्रमाण ल्याए राजनीति छोड्छु ★   गगनको टिप्पणी: म जादुगर हो भनेको जस्तो गरी यताउति उफ्रिने काम प्रधानमन्त्रीलाई छोडिदिउँ ★   नेप्से परिसूचक पाँच दशमलव ६० अङ्कले बढ्यो

अन्ततः हार्दिक पाण्ड्या मुम्बई इन्डियन्समा फर्किएएजेन्सी । भारतीय अलराउन्डर हार्दिक पाण्ड्या गुजरात टाइटन्स छोडेर आफ्नो पुरानो टोली मुम्बई इन्डियन्समा फर्किएका छन् । आइतबार यसको आधिकारिक पुष्टि भएको छ ।

यसअघि गुजरातले हार्दिकलाई रिटेन सूचीमा राखेको थियो, तर मुम्बईले क्यामरुन ग्रीनलाई रोयल च्यालेन्जर्स बैंगलोर (आरसीबी)सँग ट्रेड गर्‍यो, जसले हार्दिकलाई आफ्नो पर्समा १७.५ करोड रुपैयाँ ल्यायो र त्यसपछि साँझ ८ः४५ बजे हार्दिक मुम्बई इन्डियन्सका खेलाडी बने ।

आईपीएल २०२४ सिजनका लागि खेलाडीको लिलामी डिसेम्बर १९ मा हुँदैछ । आइतबार सबै फ्रेन्चाइजीहरूले लिलामी अघि खेलाडीलाई राख्ने वा रिलिज गर्ने निर्णय गर्न अन्तिम दिन थियो । यद्यपि, व्यापार विन्डो डिसेम्बर १२ सम्म खुला छ । हार्दिक २०२२ मा गुजरात टाइटन्समा सामेल भएका थिए । टोलीले उनलाई कप्तान बनाएको थियो । उनले पहिलो सिजनमा नै गुजरातलाई विजेता बनाए, जबकि २०२३ मा चेन्नई सुपर किंग्ससँग हारेर टोली उपविजेता बनेको थियो ।

हार्दिकले आफ्नो आईपीएल करियर २०१५ मा मुम्बई इन्डियन्सबाट सुरु गरेका थिए । उनको उपस्थितिमा मुम्बईले ४ पटक आईपीएलको उपाधि जितेको थियो । हार्दिक २०२१ सम्म मुम्बई इन्डियन्समा रहे । यसपछि उनी घाइते भए र फर्कँदा उनले बलिङ गरेका थिएनन् । मुम्बईले उनलाई २०२२ मा रिहा गरेको थियो । त्यसपछि उनी दुई सिजन गुजरात टाइटन्सका कप्तान रहे ।

मुम्बईले इंग्ल्याण्डका फास्ट बलर जोफ्रा आर्चरलाई रिहा गरेको छ । यससँगै सनराइजर्स हैदरावादले ह्यारी ब्रुक, कोलकाता नाइट राइडर्सका शार्दुल ठाकुर, राजस्थान रोयल्सले जेसन होल्डर, दिल्ली क्यापिटल्सले रोभम्यान पावेल र चेन्नई सुपरकिंग्सले काइल जेमिसन जस्ता खेलाडीलाई रिलिज गर्ने निर्णय गरेको छ ।

मुम्बई इन्डियन्सले रिटेन गरेका खेलाडीः रोहित शर्मा, हार्दिक पाण्ड्या (ट्रेड), डेवाल्ड ब्रेभिस, सूर्यकुमार यादव, इशान किशन, तिलक वर्मा, टिम डेभिड, विष्णु विनोद, अर्जुन तेन्दुलकर, शम्स मुलानी, नेहल वढेरा, जसप्रित बुमराह, कुमार कार्तिकेय, पियुष चावला, आकाश मधवाल, जेसन बेहरेन्डर्फ, रोमारियो शेफर्ड (ट्रेड) ।

रिलिजः अरशद खान, रमनदीप सिंह, ऋतिक शौकीन, राघव गोयल, जोफ्रा आर्चर, ट्रिस्टन स्टब्स, डुआन जेन्सन, झे रिचर्डसन, रिले मेरिडिथ, क्रिस जोर्डन, सन्दीप वारियर