• ११ असार २०८१, मंगलवार
  •      Tue Jun 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   चन्द्रमाको सतहबाट नमूना लिएर पृथ्वीमा फर्कियो चीनको यान ★   नेपालमा अष्ट्रेलियन लगानी ल्याउन पहल गर्छु: वाणिज्यदूत शर्मा ★   झलनाथ खनाल स्वास्थ्य विज्ञान प्रतिष्ठानका पदाधिकारी बिरुद्धको मुद्दा: सचिव र मेयरलाई सफाई ,अरु दोषी ठहर ★   ‘इट्स माइ शो’को विषयबारे अनमोलले के भने ? ★   अन्तर्राष्ट्रिय ‘मैथिली फिल्म फेस्टिभल’ सुरु ★   समाजवादी आन्दोलनको नयाँ प्रवाह शुरु भएको छः झलनाथ खनाल ★   गलत प्रवृत्तिका विरुद्धमा नयाँ सांस्कृतिक जागरण पैदा गर्न आवश्यकः अध्यक्ष नेपाल ★   महाकालीको कटान रोक्न कुतियाकबरमा जैविक तटबन्ध ★   आन्तरिक वा बाह्य ऋण उत्पादनमूलक क्षेत्रमा खर्च गर्छौँ: अर्थमन्त्री पुन ★   करेन्ट लागेकालाई बचाउन खोज्नेको मृत्यु, अर्का घाइते

तीनकुनेमा प्रर्दशन गर्न आएका प्रसाईंका समर्थक पक्राउकाठमाडौं । तीनकुनेमा आन्दोलन गर्न आएका दुर्गा प्रसाईँका समर्थकहरु पक्राउ परेका छन् । राष्ट्र, राष्ट्रियता, धर्म, संस्कृति र नागरिक बचाउ अभियानअन्तर्गत आन्दोलनका थप कार्यक्रमका लागि तीनकुनेमा भेला भएका समर्थकलाई प्रहरीले धरपकड गरेको हो ।

प्रहरीले तीनकुनेबाट प्रसाईँका ७ जना जति समर्थकहरु पक्राउ गरेको छ । प्रहरीले उनीहरुलाई भ्यानमा हालेर चौकी लगिएको छ ।

बिहिबाार बल्खुमा यूवा भेला पारेर प्रदर्शन गरेका प्रसाईँले आजबाट तीनकुनेमा कार्यक्रम गर्ने घोषणा गरेका थिए । काठमाडौं जिल्ला प्रशासनले भने गलत मनसायका साथ कार्यक्रम गर्न लागिएको भन्दै प्रदरशन गर्न अनुमति नभएको बताएको थियो । कार्यालयसँग कुनै समन्वय नगरी शान्ति सुरक्षा तथा अमनचयन बिथोल्ने गरी कार्यक्रम गरेमा कारबाही गर्ने चेतावनी दिएको थियो ।

तीनकुनेमा प्रहरी बाक्लोरूपमा परिचालन गरिएको छ । यता, प्रसाई पनि आफ्नै घरमा नजरबन्दमा परेका छन् । उनलाई घरबाहिर निस्कन दिईएको छैन । नजरबन्द पछि प्रत्रबार सम्मेलन गर्दै प्रसाईँले आफ्नो आन्दोलन नरोकिने बताएका छन् ।

यसैबीच, घरमै नजरबन्दमा रहेका दुर्गा प्रसाईको घरमा रहेका केही व्यक्ति पनि प्रहरीले पक्राउ गरेको छ ।

पक्राउ परेकाहरूमा श्याम तिमल्सिना तेजनारायण कॅडेल पशुपति खड्का, मुनिन्द्र राजभण्डारी, सतिष न्यौपाने, अनुप शाही, आवास खड्का, कौशल आचार्य, मीना शाही , आडनिमा शेर्पा, सावित्री क्षेत्री, सौरभ भण्डारी सहित दुइ दर्जन रहेका छन् ।