• १७ आश्विन २०८०, बुधबार
  •      Wed Oct 4 2023
  •   Unicode
Logo
Latest
★   बझाङ भूकम्प अपडेट : एक जनाको मृत्यु, १३५ घर भत्किए ★   मलेखुमा ट्रकको ठक्करबाट दुई स्कुले बालकको मृत्यु ★   नेपथ्य क्यानाडा भ्रमणको पहिलो शो क्यालगरीमा सम्पन्न ★   चीन १६१ स्वर्णसहित शीर्षस्थानमा, कबड्डीमा नेपालको पदकको टुङ्गो केहीबेरमा ★   परराष्ट्र मामिला प्रतिष्ठान र नेफेजबीच सहकार्य गर्न समझदारी  ★   वडादशैंको पुर्वसन्ध्यामा विद्यार्थीको दुर्गा नृत्य र देवीहरुको झाँकी ★   पुल्चोक क्याम्पसको परीक्षा बोर्डका पदाधिकारीले दिए सामुहिक राजीनामा ★   च्याम्पियन्स लिगमा रियलको रोमाञ्चक जित ★   एमसिसी परियोजना: संसदबाट गरिएको व्याख्यात्मक घोषणामा सहमत छौं- सिइओ अल्ब्राइट ★   च्याम्पियन्स लिगमा आर्सनल र म्यान्चेस्टर युनाइटेडको हार

स्थानीय निर्वाचन चुनाव चिन्ह सङ्घर्ष समिति गठनकाठमाडौं । राष्ट्रिय मान्यता प्राप्त नगरेका राजनीतिक दलहरूलाई स्थानीय निर्वाचनमा पार्टीको चुनाव चिन्ह नदिने कानुनी व्यवस्थाका विरुद्ध सङ्घर्ष गर्न २४ वटा दलहरूले सङ्घर्ष समिति गठन गरेका छन् ।
 
आज विवेकशील साझा पार्टीको केन्द्रीय कार्यालयमा बसेको उक्त बैठकले निर्वाचन आयोगमा दर्ता भएर सम्पूर्ण विधि प्रक्रिया पुरा गरेका दलहरूलाई स्थानीय निर्वाचनमा पार्टीको चुनाव चिन्ह प्रयोग नदिने कानुनी व्यवस्था घोर अन्यायपूर्ण भएको ठहर गरेको छ ।
 
उक्त बैठकले सबै दलहरूले समान रूपमा आफ्नो दलको चुनाव चिन्ह स्थानीय निर्वाचनमा प्रयोग गर्न पाउनुपर्ने विषयमा गरेका यस अघि भएका सामूहिक सङ्घर्ष तथा पहलकदमीहरूको समेत अपनत्व लिँदै ‘चुनाव चिन्ह सङ्घर्ष समिति’ गठन गरि तुरुन्तै दबाबमूलक कार्यक्रमहरू आयोजना गर्ने निर्णय गरेको छ ।

साथै, राष्ट्रिय मान्यता प्राप्त नगरेका आजको बैठकमा अनुपस्थित अन्य दलहरूलाई पनि ‘चुनाव चिन्ह सङ्घर्ष समिति’मा सहभागी हुन आह्वान गरेको विवेकशील साझा पार्टी प्रवक्ता शरद राज पाठकले जानकारी दिए । 

बैठकमा निम्न दलहरूको सहभागिता तथा समर्थन रहेको थियोः
१. आमूल परिवर्तन मसिहा पार्टी
२. एकीकृत शक्ति नेपाल
३. जनजागरण पार्टी नेपाल
४. जनता समाजवादी पार्टी, नेपाल
५. नेकपा (समाजवादी)
६. नेपाल आमा पार्टी
७. नेपाल दलित पार्टी
८. नेपाल परिवार दल
९. नेपाल विवेकशील पार्टी
१०. नेपाल सङ्घीय समाजवादी पार्टी
११. नेपाल समाजवादी पार्टी
१२. नेपाल समाजवादी पार्टी (लोहियावादी)
१३. नेपाल सुशासन पार्टी
१४. नेपाली काँग्रेस (वी. पी.)
१५. नेपाली जनता दल
१६. बहुजन समाज पार्टी नेपाल
१७. मौलिक जरोकिलो पार्टी
१८. राष्ट्रिय जनमुखी पार्टी लोकतान्त्रिक
१९. राष्ट्रिय प्रजातन्त्र पार्टी
२०. विवेकशील साझा पार्टी
२१. समाजवादी पार्टी नेपाल
२२. सर्वदलीय सङ्घीय परिषद्
२३. सामाजिक लोकतान्त्रिक पार्टी
२४. सामाजिक लोकतान्त्रिक पार्टी