• २९ असार २०८१, शनिबार
  •      Sat Jul 13 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   त्रिशूलीमा बेपत्ता तीन जनाको शव फेला ★   सूचना प्रविधि क्षेत्रको विकासलाई सरकारले प्राथमिकतामा राख्नुपर्छ:अध्यक्ष ढकाल ★   स्रष्टाले सम्झिए आदिकवि ★   प्रहरी जवानको परीक्षा दिँदै गरेका छ नक्कली परीक्षार्थी पक्राउ ★   चाइना निर्माण कम्पनीसँगको समन्वयमा पूर्वपश्चिम राजमार्गका खाल्डाखुल्डी पुर्दै ट्राफिक प्रहरी ★   पशुपति क्षेत्रमा गङ्गामाई रथयात्रा ★   नारायणीमा दुईवटा शव फेला ★   ओली सरकारमा लोसपा सहभागी हुने, मन्त्री छान्ने जिम्मा अध्यक्ष ठाकुरलाई ★   आइतबारका लागि निर्धारित प्रतिनिधिसभाको बैठक सोमबार सर्यो ★   एमाले अध्यक्ष ओली आइतबार चौंथोपटक प्रधानमन्त्री बन्दै !

काठमाडौं महानगरको शिक्षा सल्लाहकारमा रेशु अर्याल नियुक्तकाठमाडौँ । काठमाडौँ महानगरपालिकाको शिक्षा सल्लाहकारमा रेशु अर्याल नियुक्त हुनुभएको छ । प्रमुखस्तरीय निर्णयबाट उहाँ नियुक्त हुनुभएको, प्रमुख बालेन्द्र शाह (बालेन) का प्रमुख स्वकीय सचिव भुपदेव शाहले जानकारी दिनुभयो ।

अर्यालले सिङगापुरको नेसनल इन्स्टिच्युट अफ एडुकेसनबाट स्नातक र कोलम्बिया विश्वविद्यालयको टिचर्स कलेजबाट शैक्षिक सुधारका लागि नेतृत्व विषयमा स्नातकोत्तर गर्नुभएको छ । २०१७ मा शिक्षा क्षेत्रमा योगदान गरे बापत सिङ्गापुरको नेशनल इन्स्टिच्युट अफ एडुकेशनले प्रतिष्ठित पुरस्कारबाट पुरस्कृत गरेको थियो ।

अर्याल सामाजिक अभियन्ता हुनुहुन्छ । उहाँले टिच फर नेपालको ५ बर्ष अध्यक्षका रुपमा काम गरिसक्नु भएको छ । अहिले उहाँ नेतृत्व परिषदको सदस्य हुनुहुन्छ । सन् २०१७ को सेप्टेम्बरदेखि २०२२ को मार्चसम्म उहाँ फुल ब्राइटको कार्यकारी निर्देशक हुनुहुन्थ्यो ।

उहाँ हवेली आउटडोर लर्निङ् सेन्टरको संस्थापक निर्देशक हुनुहुन्छ । यसले नेपाली शिक्षामा वातावरण संरक्षणसँगको प्राथमिकता स्थापित गर्छ । बालबालिकालाई प्रकृतिसँग घुलमिल गराएर व्यवहारिक सिकाई प्रवर्धन गर्नु यसको उद्देश्य हो । सार्वजनिक र सामुदायिक बिद्यालयको बिकास र सबलीकरणका लागि अर्यालबाट योगदान पुग्ने अपेक्षा गरिएको छ ।