• १० श्रावण २०८१, बिहीबार
  •      Thu Jul 25 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   सडक स्तरोन्नति सुरु भएसँगै कोदारवासी खुसी ★   डेङ्गीका बिरामी बढेपछि सङ्खुवासभाका अस्पतालमा शय्या अभाव ★   राष्ट्रिय स्वतन्त्र पार्टीको केन्द्रिय समितिको बैठक जारी ★   पेरिस ओलम्पिक: खेल बराबरमा सकिएको दुई घण्टापछि मोरक्कोसँग अर्जेन्टिना पराजित ★   स्वास्थ्य मन्त्रीद्वारा सौर्य एयर दुर्घटनाप्रति दु:ख व्यक्त ★   सिमलताल दुर्घटना: कार्यदलले ११ दिनमा पनि सकेन काम, थप सात दिन माग ★   काँकडभिट्टाबाट आठ करोडको जडीबुटी निर्यात ★   एकैदिन २४ सयले घट्यो सुनको मूल्य, कतिमा हुँदैछ कारोबार? ★   इजराइली सेनाद्वारा गाजामा बन्धक बनाइएका पाँच जनाको शव फेला ★   धरापमा जडिबुटीको मनोहरा निलो पुल र बुद्धनगरको धोविखोला पुल…

नयाँ स्टक एक्सचेन्ज खोल्न प्रस्ताव आह्वानकाठमाडौं : नेपाल स्टक एक्सचेन्ज (नेप्से) को एकाधिकार अब समाप्त हुन लागेको छ ।

धितोपत्र बोर्डले आज एक सूचना जारी गर्दै नयाँ स्टक एक्सचेन्ज खोल्न प्रस्ताव आह्वान गरेसँगै नेप्सेमाथि दबाब सिर्जना भएको हो ।

धितोपत्र बजारलाई थप प्रतिस्पर्धी, प्रभावकारी, लगानीमैत्री र अन्तरराष्ट्रिय स्तरको प्रविधि सहितको क्षमतायुक्त बनाई धितोपत्रमा लगानी गर्ने लगानीकर्ताको हित संरक्षण गर्न नयाँ स्टक एक्सचेन्ज खोल्ने गरी बोर्डले प्रस्ताव आह्वान गरेको छ ।

बोर्डले ४५ दिनभित्र ईच्छुक संघसंस्थाले निवेदन दिन भनेको छ । र बोर्डले प्राप्त गरेका निवेदनको मूल्याङ्कन गरी सरकार समक्ष सिफारिस गर्नेछ

बैकल्पिक स्टक एक्सचेन्ज गठनलाई लिएर यसअघिदेखि बिरोध हुँदै आएको थियो तर सरकारले बजेटमै नयाँ संस्था गठन गर्ने जनाएको थियो । तर कतिपयले यसमा आर्थिक चलखेल भएको आशंका गरेका छन् ।

stock exchange notice