• ११ फाल्गुन २०८०, शुक्रबार
  •      Fri Feb 23 2024
  •   Unicode
Logo
Latest
★   लुक्ला जाँदै गरेको एयर डाइनेष्टीको हेलिकोप्टरमा प्राविधिक समस्या, बाटोबाटै फर्काइयो ★   तीन वर्षदेखि अलपत्र पुस्तकालयको काम थालियो ★   आइतबारदेखि देशभर दादुराविरुद्ध खोप अभियान, काठमाडौँका छ लाख बालबालिका समेटिँदै ★   प्रतिनिधिसभाको बैठक आज पनि बस्दै, एमाले झन् आक्रामक बन्ने ★   नागरिक उड्डयन प्राधिकरणले माग्यो कर्मचारी, कुन–कुन पदमा खुल्यो जागिर ? ★   जग्गा प्राप्तिका लागि काभ्रेका तीन हजार भूमिहीनको आवेदन ★   देशका लागि ५० गोल पूरा गरेपछि के भन्छिन् ‘साम्बा’ ? ★   तीन वर्षअघि सन्यास लिएका टोनी क्रुस जर्मन टोलीमा फर्किए ★   चन्द्रागिरि डाँडामा हिउँ -फोटो फिचर ★   विश्वकप लिग–२ः नामिबिया र नेदरल्याण्ड्स भिड्दै

भालेलाई चौबिसै घण्टा भिआईपी सेक्युरिटी दिँदै प्रहरी !एजेन्सी । भारतको पञ्जाबस्थित भटिन्डामा एउटा कुखुराले यस्तो भिआईपी सेक्युरिटी पाएको छ कि सुनेर तपाई हाँस्नुहुनेछ । हो, प्रहरीले यो कुखुराको ज्यान कुखुराको झगडाबाट जोगाएको छ, र त्यसमाथि अहिले चौबिसै घण्टा प्रहरीको पहरा रहेको छ ।

वास्तवमा, यो घटना गाउँमा केही मानिसहरूले ‘भाले लडाईँ’ आयोजना गर्दा सुरु भएको थियो । प्रहरीले त्यहाँ पुगेर कुखुरालाई बचायो । अहिले प्रहरीले उसको हेरचाह गरिरहेको छ । यो खबर सामाजिक सञ्जालमा भाइरल भइरहेको छ र मानिसहरूले प्रहरीको राम्रो हृदयको प्रशंसा गरिरहेका छन् ।

‘कक फाइटिङ’ एक गैरकानूनी र क्रूर अभ्यास हो जसमा दुई भाले एक अर्कासँग लड्न बाध्य हुन्छन् ।

लडाईमा भाले गम्भीर घाइते हुन्छन् र कहिलेकाहीँ मर्छन् । यस क्रममा प्रहरीले गाउँमा कुखुराको झगडा भइरहेको जानकारी पाएको थियो । प्रहरीले घटनास्थलमा पुगेर झगडा रोकेर कुखुरालाई बचाएको थियो । कुखुरालाई अहिले प्रहरी संरक्षणमा राखिएको छ ।

भटिन्डा जिल्लाको बल्लुआना गाउँमा भएको यस घटनाको बारेमा कुरा गर्दै प्रहरी अधिकारी निर्मल सिंहले गाउँमा करिब २०० जनाले भाले लडाई आयोजना गरिरहेको बताए । यसबारेमा जानकारी पाएलगत्तै प्रहरी त्यहाँ पुगे । कुखुराको लडाइँ आयोजना गर्नेहरू त्यहाँबाट भाग्न सफल भए पनि प्रहरीले दुईवटा भाले र एक जनालाई समातेको छ ।